SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

EPIC GAMES FORNITE TÜRKİYE LANSMANI THE GAME’DE YAPILDI

Son zamanların en sevilen oyunlarından birisi olan Fortnite’nin Türkiye Lansmanı Epic Games tarafından Point Hotel The Game For Big Kids’de gerçekleştirildi.

Lansmanda; ülkemize resmi girişini yapan oyunla ilgili tüm bilgileri Epic Games Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü Özgür Özalp basın mensuplarıyla paylaştı. Epic Games’in tarihine ve Unreal Engine motorunun üstün özelliklerine de değinen Özalp, oyuna getirilen Türkçe dil desteği, Türk Lirası ile alışveriş yapma imkanı gibi detaylara vurgu yaptı.

Örnek bir oyuncu topluluğu oluşturmak adına büyük çaba harcadıklarını dile getiren Özalp, gelişmekte ve değişmekte olan oyun haritalarına da değindi. Ayrıca oyunun platformlar arası oluşuna dikkat çeken Özalp, bununla beraber Fortnite’da Türkiye adına yerel öğelere de önem verileceğini ve PC Cafe desteğinin oyuncular açısından ne denli önemli olduğunu belirtti.

Oyun basınının büyük ilgi gösterdiği lansmanda basın mensuplarına oyunu deneyimleme şansı da sunuldu. Özellikle ücretsiz olan Battle Royale moduyla oldukça ilgi gören oyun dünyada 50 milyona yakın bir oyuncu kitlesine sahip.

Fortnite’ın Battle Royale modu an itibariyle PC, PlayStation 4, Xbox One, Mac ve iOS platformlarında tamamen ücretsiz ve Türkçe olarak beğenimize sunulmuş durumda. Fortnite’yi indirmek için www.epicgames.com/fortnite/tr/battle-pass/season-4 adresini ziyaret edebilirsiniz, iyi oyunlar.

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...