SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-SporHABERLER

ESL One CS: GO Turnuvasında Zafer NiP’in!

Gamescom bu sene ESL One CS: GO turnuvasına ev sahipliği yaptı. Toplamda $250,000 ödül havuzuna sahip turnuvanın şampiyonuna $100,000 verildi. İşin içine giren bahis durumlarıyla birlikte son yılların en çok izlenen CS: GO  turnuvası olmayı başararak bir rekor da kırıldı. Sadece ESL’nin Twitch üzerinden yapmış olduğu yayını 250 bin kişi izledi. Oyun içindeki GO TV’den de 350 bin kişi izlediği bilinen turnuva genel olarak 500 bin kişinin üzerinde izlendi ve bu CS: GO için bir rekor. Aynı günlerde yapılan LCS Avrupa maçlarının pabucu dama atıldı.
39889754
Dört gün süren turnuva grup maçları ile başladı. A Grubu’ndan Epsilon eSports ve Ninjas in Pyjamas, B Grubu’ndan Team LDLC.com ve Natus Vincere, C Grubu’ndan Fnatic ve Victus.Pro son olarak D Grubu’ndan da Cloud9 ve Team Dignitas takımları Çeyrek Finallere kalma başarısını gösterdi.
10608343_10153099338159778_2496808085247297949_o
Çeyrek Finaller de Fnatic NaVi’yi 2-1 ile, Dignitas Epsilon’u 2-0 ile, NiP C9’u 2-1 ile, LDLC Victus’u 2-0 ile geçerek isimlerini yarı finale yazdırdılar. Yarı Finallerde ise Fnatic, son haritası başa baş geçen mücadeleyi kazanarak 2-0 ile Dignitas’ı eledi ve adını finale yazdırmayı başardı. Turnuvanın sürpriz takımlarından Team LDLC ise ilk haritayı NiP’e üstünlük kurarak kazandı. İkinci haritayı da NiP ekibi etkili oyunuyla kazanarak, mücadeleyi son haritaya taşımayı başardı. Son haritanın baştan sona çekişmeli geçti. Her elin önemli olduğu maçta son ellerdeki etkili oyunuyla birlikte NiP ekibi üstünlüğü ele geçirdi. Maçı 2-1’lik skorla kazanarak adını finale yazdıran bir diğer ekip oldu.
csgolargepicture
Final karşılaşması iki İsveç takımının, seçtikleri haritaların kaybedilmesiyle başladı. İlk olarak 1-0 öne geçen ekip NiP oldu. Fnatic’in seçtiği haritayı kazanan ekip, ikinci ve kendi seçtikleri haritada Fnatic’in etkili oyununa karşılık veremedi ve Fnatic durumu 1-1’e getirdi. Son harita, şampiyonu belirleyecek haritaydı. Her elin kritik olduğu ve nefeslerin tutulduğu final haritası oldukça çekişmeli geçti. Başlarda Fnatic’in haritaya olan yatkınlığını görmüş olsak da NiP bu durumu kendi avantajına çevirmeyi başardı ve küçük hataları değerlendirerek son ellerde üstünlüğü ele geçirdi ve finali 2-1 kazanmayı başardı. Bu NiP’in ESL CS: GO’da elde etmiş olduğu en büyük başarısı oldu. İlk kez şampiyonluk sevincini yaşadılar. Daha önce 2013 yılında Dreamhack’de Fnatic’e, 2014 yılında da ESM Katowice’de Victus.Pro’ya kaybeden NiP bu sefer şeytanın bacağını kırdı ve Şampiyonluğu göğüsleyip $100,000’ın sahibi oldu. İşte Ninjas in Pyjamas’ın şampiyonluk sevinci;

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.