E-SporHABERLERMMOStrateji

ESL ONE HAMBURG FİNALİNDE MÜTHİŞ GERİ DÖNÜŞ

Şampiyon Team Secret

ESL One Hamburg Dota2 final serisinde Vici Gaming’e karşı 2-1 geriye düşmesine rağmen oyun disiplinini elden bırakmayıp müthiş bir geri dönüşe imza atan Team  Secret, ESL One Hamburg’da şampiyonluğa ulaştı.

Team Secret’ın ilk maçta alışagelmişin dışında yapılan sürpriz seçimler takıma erken oyunda avantaj sağlasa da Vici Gaming bu karşılık vererek oyunu uzatmayı başardı. Çekişmeli geçen ilk maçta Team Secret sürpriz seçimlerinin meyvelerini toplamasıyla ilk karşılaşmadan galip ayrıldı.
 
Final serisinin ikinci maçı ise adeta bir meydan muharebesine sahne oldu. Taktiksel oyun anlayışı yerine direkt savaşmayı seçen iki takım, bir saati aşkın bir sürede birbirlerine üstünlük kurmaya çalışırken Vici Gaming bu savaştan galip ayrılan taraf oldu ve seriye denge getirdi.
 
Serinin eşitliğini bozmak için bu sefer üçüncü maçta karşı karşıya gelen iki ekipten üstünlüğü ele geçiren taraf, kazandığı maçtaki stratejisini bozmayan Vici Gaming oldu ve finaldeki ilk geri dönüşe imza attı.
 
Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan serinin  dördüncü maçını, kazandığı ilk karşılaşmadı taktiğini kullanmaya karar veren Team Secret oldu ve seriye bir kez daha eşitlik geldi.
 
Şampiyonu belirleyecek olan final serisinin son maçında ise iki takımda beklentilerin altında kalarak başladı ta ki takım savaşına kadar. Takım savaşında rakibine ezici bir üstünlük kuran Team Secret 40 dakika süren karşılaşmada  ESL One Hamburg şampiyonluğuna ulaştı.

Şampiyonluğa ulaşan ekip  Team Secret 125.000$ olan para ödülünü kasasına koyarken ikinci olan Vici Gaming 65.000$, üçüncü sıradaki Virtus.Pro 35.000$ ve turnuvayı dördüncülükle tamamlayan paiN Gaming 20.000$ ile turnuvayı tamamladılar.

ESL One Hamburg
ESL One Hamburg

 

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...