SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

ESL One Katowice 2015’in Kazananı FNATİC Oldu!

ESL One katowice 2015

Katowice’de devam eden bir diğer turnuva da Counter Strike: GO turnuvasıydı. Birbirinden güçlü on altı takımın mücadele ettiği karşılaşmada zafer İsveç ekibi Fnatic’in oldu. Finalde yine kendi ülkesinden Ninjas in Pyjamas ile karşılaşan Fnatic oldukça çekişmeli ve heyecanlı geçen karşılaşmadan 2-1 galip ayrılarak turnuvanın kazananı olmayı başardı. Böylece $100.000’ın da sahibi oldu. Turnuvayı ikinci bitiren NiP ise $50.000 kazandı.

ESL One Katowice 2015
ESL One Katowice 2015

Toplamda dört grupta yirmi karşılaşma oynandı. Bu karşılaşmalar sonucunda A grubundan Fnatic ve NaVi, B grubundan Team Envyus ve Penta Sports, C Grubundan, NiP ve Keyd Stars ve son olarak D grubundan da VirtusPro ve TSM takımları tur atlayan ekipler oldu.

Çeyrek Final karşılaşmalarında Fnatic, Alman ekibi Penta ile eşleşti ve karşılaşmadan 2-0 galip ayrılarak adını Yarı Final’e yazdırmayı başardı. İkinci Çeyrek Final karşılaşmasında VirtusPro ev sahibi olmanın da avantajıyla seyircileri arkasına alarak Brezilya ekibi Keyd Stars’ı 2-1 yenmeyi başardı ve Fnatic’in rakibi olarak bir nevi erken final sayılabilecek bir yarı final eşleşmesine dahil oldu. Üçüncü yarı final karşılaşmasında ise grup karşılaşmalarını kaybetmeyen Fransız ekibi Team Envyus, Ukrayna temsilcisi NaVi’yi 2-1 yenerek adını yarı finalist olarak yazdırdı. Turnuvanın bir diğer favorisi olarak gözüken NiP ise son çeyrek final karşılaşmasında TSM’i 2-1 mağlup edip yarı finalde, Fransız temsilcisi Team Envyus’un rakibi oldu.

Çekişmeli ve heyecanlı geçmesi beklenen ilk yarı final eşleşmesinde Fnatic, ev sahibi ekip olan VirtusPro’ya oyun vermeden 2-0’lık skor ile galip gelerek ilk finalist olmayı başardı. VirtusPro geçen sene evsahibi olmanın avantajı ile Katowice 2014’ü şampiyon bitirmeyi başarsa da bu sene yarı finalde Fnatic’e kaybederek turnuvaya veda etti. İkinci yarı final karşılaşmasında ise Fransız ekip Team Envyus’un rüyası NiP karşılaşması ile son buldu. NiP karşılaşmasına kadar iyi mücadele eden ekip, karşısındaki güçlü ve tecrübeli ekibe ayak uyduramadı ve 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti. Böylece NiP finalde Fnatic’in rakibi oldu.

Final karşılaşması aslında bir nevi de rövanş karşılaşmasıydı. Geçtiğimiz sene Köln’de yapılan şampiyona da karşılaşan bu iki ekip, Get_Right’ın olağanüstü performansı sayesinde NiP’in 2-1 üstünlüğü sonuçlanmıştı. Fnatic için rövanşı almak, NiP için ise Fnatic’e üstünlüğünü kanıtlamak niteliği taşıyordu. Ayrıca NiP geçen seneki Katowice 2014’te de finalde VirtusPro’ya kaybetmişti. Bu senede Final’e kalmayı başaran ekip tekrar kaybetmek istemiyordu.

Oldukça çekişmeli ve olağanüstü performansların sergilendiği seri de ilk karşılaşmadan zaferle ayrılan Fnatic oldu. NiP ikinci karşılaşmada Fnatic’e cevap verdi ve skoru 1-1’e getirdi. Üçüncü karşılaşmaya uzayan seride Fnatic etkili oyunuyla birlikte kazanmayı başardı ve NiP’ten rövanşı alarak ESL One Katowice 2015’i kazanan ekip oldu.

Birbirinden enfes mücadelelerin yer aldığı Counter Strike: GO festivalindeki maçları izlemek istiyorsanız, sizi buraya alalım.

Fnatic, ESL One Katowice 2015'i Kazandı.
Fnatic, ESL One Katowice 2015’i Kazandı.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.