SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

E-Spor

ESL, Team YP’u Tüm Turnuvalarından İhraç Etti!

Team YP

Elektronik Sporlar Topluluğu kuruluşlarından biri olan ESL, kural kitabına eklediği yeni kuralla birlikte Team YP’u tüm etkinliklerinden ihraç etti. Eklenen yeni kurala göre takımlara sponsorluk yapacak genel halk tarafından pornografik/sadece yetişkinlere yönelik temalı ürün ya da içerikler üreten firmaların yer aldığı takımlar etkinliklerinde yer alamayacak.

Bu sebepten ötürü YouPorn’un eSpor takımı olan Team YP, ESL turnuvalarından ihraç edildi. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Team YP’nun direktörü Claire Fisher, ESL’in aldığı kararı eleştirdi. Yönetim olarak bu tür içeriklerin espor alanlarında sergilenmemesi için çalışmalar gerçekleştirdiğini hatta takımın isminde de gerekirse değişikliğe gidilebileceğinin ESL’e bildirilmesine rağmen, aynı firma tarafından yönetilmenin uygun olmayacağı gerekçesi ile Team YP’u ihraç etme kararından vazgeçiremediklerini belirtti.

Team YP’nun bünyesinde StarCraft II, Street Fighter, Mortal Kombat, Evolve, Dota 2 ve CS: GO Female kadroları bulunmakta. Geçtiğimiz dönemde CS:GO Male kadrosu ile yollarını ayırmıştı. Bakalım Team YP, bu gelişme sonrasında nasıl bir yol izleyecek? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Team YP
Team YP
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.