E-SporHABERLER

ESPOR TAKIMINA 46 MİLYON $ DEĞERİNDE YATIRIM!

Gen.G adlı espor takımı, toplamda 46 milyon $ değerinde yatırım aldığını açıkladı. Üstelik bu yatırımı yapan isimler arasında hepimizin tanıdığı kişiler de var. Gen.G dün yaptığı açıklama ile 46 milyon $ değerinde yatırım aldıklarını ve bu yatırımlara spor ve eğlence sektöründen de yoğun katkı geldiğini açıkladı.

Yatırımcılardan birisi, hepimizin çok iyi tanıdığı Amerikan oyuncu Will Smith olarak açıklandı. Will Smith‘in dışında, futbol takip eden okurlarımızın yakından tanıyacağı bir isim olan Japon futbolcu Keisuke Honda tarafından kurulan Dreamers Fonu tarafından da Gen.G‘ye ciddi bir yatırım yapıldı.

Bu iki isim dışında Los Angeles Clippers‘ta azınlık hisse sahibi Dennis Wong ve Alibaba‘nın Amerika Yatırım Sorumlusu Michael Zeisser, Gen.G‘ye yatırım yapan isimler oldu. Gen.G‘nin yakında Los Angeles‘ta bir şirket binası kuracağı ve Batı‘da yer alan merkez olarak bu binayı kullanacağı söyleniyor.

Gen.G CEO’su Chris Park, beklediklerinden daha yüksek yatırım aldıklarını basına açıklamaktan çekinmedi. Ayrıca ekledi: “Fakat bu yatırım ile birlikte, büyüme planlarını tekrar gözden geçirmek için şöyle bir adım geri atmamız gerekiyor.”

Chris Park ayrıca, küresel bir espor organizasyonuna dönüştürme niyetinden de bahsetti. Park, Gen.G‘nin Doğu ile Batı arasında bir köprü görevi üstlenebileceğini söyledi.

Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.