SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

EU ve NA LCS’inde Çeyrek Finaller Oynandı

CS 2017

İki hafta önce tamamlanan normal sezonun ardından Avrupa ve Amerika LCS’lerinde Play-off heyecanı başladı. Hafta sonu yapılan Çeyrek Final karşılaşmaları neticesinde Avrupa ve Amerika’daki Yarı Final eşleşmeleri belli oldu.

Avrupa’daki Çeyrek Final’in ilk ayağında H2k ile Giants takımları karşılaştı. Bu senenin flaş takımlarından olmayı başaran H2K takımı bu seriyi zorlanmadan 3-0’lık net skorla geçerek adını Yarı Final’e yazdırmayı başardı. H2K, Yarı Final’de bu mevsim lige yükselen ve ligi ikinci sırada bitiren Origen ile oynayacak. Karşılaşma 15 Ağutos’ta yapılacak.

Çeyrek Final’in diğer ayağında ise Unicorns of Love ile Roccat takımları karşı karşıya geldi. Kış sezonunu daha iyi geçiren UOL, Yaz sezonunda düşüşe geçmesine rağmen Play-Off’a kalmayı başardı. Roccat ise son haftalara doğru gösterdiği performans sayesinde Elements’i geride bıraktı ve Play-off aşamasına katılmayı başardı. İki dalgalı performans sergileyen takımın karşılaşmasıda beklenildiği gibi hataların bol olduğu, iki tarafından birbirine ikram ettiği maçlarla geçildi. İlk olarak 2-0 öne geçen UOL olsa da, Roccat durumu 2-2’e getirebildi. Son maçta da karşılıklı hatalarla geçti. UOL, bunları daha fazla değerlendiren takım olunca seriyi 3-2 kazandı ve Yarı Final’de Fnatic ile eşleşti. Bu karşılaşma da 16 Ağutos tarihinde oynanacak.

2015 EU LCS Play-Off
2015 EU LCS Play-Off

Amerika’daki ilk Çeyrek Final karşılaşmasında Team Impulse ile Team Dignitas takımları karşılaştı. Her ne kadar geçen sene LMQ olarak Worlds’e katılmayı başarsalar da orta koridor oyuncuları XiaoWeiXiao’nun elo boost sebebiyle banlanmasının ardından kadrosundaki son LMQ üyesini de kaybetmiş olan Team Impulse, daha önce dünya şampiyonluğu bulunan Impact’in tecrübelerin güveniyor. Çeyrek Final serisinde Dignitas’ı kolay bir şekilde 3-0’lık skorla geçmeyi başaran TiP, Yarı Final’de CLG’nin rakini oldu. Bu mücadele 15 Ağustos tarihinde yapılacak.

Çeyrek Final’in bir diğer eşleşmesi ise bu ayakta daha önce yarışmayan TSM ile bu sezon gösterdiği performans ile parmak ısırtran Gravity Gaming arasında gerçekleşti. TSM’in son haftalardaki düşüşü sonrası beşinci sıraya gerilemesi TSM’e Çeyrek Final’de oynama zorunluluğunu getirdi. Gravity Gaming her ne kadar son haftalarda yükselişe geçip liderliği elde etsede son hafta yapılan karşılaşmalar sonrasında dördüncü sıraya geriledi. Çekişmeli geçmesi beklenen karşılaşma 3-1 TSM’in üstünlüğü ile sona erdi. TSM, bu tür maçları çok oynamasının vermiş olduğu tecrübe sayesinde bir sürprize izin vermedi ve Yarı Final’de Liquid’in rakibi oldu. Bu karşılaşma 16 Ağutos tarihinde yapılacak.

2015 NA Play-Off
2015 NA LCS Play-Off
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.