SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Fallout Shelter Microtransaction’dan 90 Milyon Dolardan Fazlasını Kazandı

Mobil oyunların ekonomik gücü her geçen gün daha fazla artmakta. Bilgisayar yada konsol oyunlarına nazaran, daha ulaşılabilir olan ve çok daha büyük bir kesimin oynadığı mobil oyunlar ciddi kazanç kapısı haline gelebiliyor. İşte buna son örneklerden biri de oyun yapım devlerinden biri olan Bethesda’nın yapmış olduğu Fallout Shelter.

Yayımlanan bir rapora göre Bethesda’nın popüler mobil oyunu Fallout Shelter, Ios ve Google Play’deki microtransaction satışlarından toplamda 90 milyon dolardan fazla kazandı. Sensor Tower isimli araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre kazancın büyük bir kısmının yemek satışlarından geldiği söyleniyor.Oyundaki yemek satışından ve diğer eşyaların satışından şuana kadar Bethesda 93 milyon dolar kazanmış durumda.

Sensor Tower, aynı zamanda Fallout Shelter’ın microtransaction hacminin bu yıl 15 Haziran’da 212.000 Dolar civarında olduğunu belirtti. Bu rakam 14 Eylül 2015’ten bu yana en yüksek tek gün kazancına işaret ediyor. Gelirlerin %49’u Ios platformuna, %51 ise Google Play’e ait. Mevcut yükselişine devam ederse Fallout Shelter’ın microtransaction kazancının yıl sonunda 100 Milyon Doları bulması bekleniyor.

Fallout Shelter’ın 93 milyonluk kazancının yanlızca mobil kazancı olduğu ve bu kazanç rakamlarına pc ve diğer platformlardaki kazançlarının katılmadığı ise ayrı bir bilgi. Fallout Shleter ayrıca pc, Xbox One, Nintendo Switch Ve Playstation platformlarında hizmete sunulmuş durumda. Fallout Shelter’ın diğer platformlardan elde ettiği kazancı da hesaba katıldığında oyunun kazancı 100 Milyon doları geçmekte.

Fallout Shelter’ın bu kazancının ardından Bethesda bu yıl da The Elder Scrolls: Blades isimli yeni bir mobil oyun ile mobil oyun sektöründe de devamlılığını sürdürmeye devam edecek. Yeni gelecek olan mobil oyun ile alakalı detaylar paylaşılmasa da oyunda microtransaction öğelerinin olacağına kesin gözü ile bakılmakta