SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

FAR CRY: NEW DAWN DUYURULDU

İlk olarak 23 Mart 2004 tarihinde piyasaya sürülen Far Cry, böylelikle ünlü bir serinin oluşmasında ön ayak oldu.  CryTek stüdyolarından çıkan oyun, Ubisoft tarafından yayımlandı. Daha sonra yollarını Crytek ile ayıran Ubisoft, oyunu kendi devam etme kararı alarak seriyi devam ettirdi. Serinin en iyi oyunu olarak görünen Far Cry 3‘te kötü karakterimiz Vaas‘ın kendine ait bir hayran kitlesi oluşturması işleri değiştirdi ve kafadan kontakt karakter klişesi oluşturdu. Bir kaç gün önce yeni bir Far Cry oyununun geleceği Ubisoft tarafından duyurulduktan sonra, çatlak iki kız kardeşin başımıza bela olacağına eminiz. 

Şu ana kadar ıssız ada teması, Himalayalar teması ve Amerikan kasabası temalarını işleyen Far Cry oyunlarının ardından, Far Cry: New Dawn ile kıyamet sonrası dünyaya dalış yapacağız.15 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürülecek olan yapım ile birlikte bambaşka bir Far Cry deneyimi yaşatacak olan Ubisoft, oldukça iddialı geliyor. Canlı bir renk paleti ile sunulan Far Cry: New Dawn‘da oyuncuları daha fazla aksiyon ve vahşi doğanın ele geçirdiği bir dünya beklerken; yeni araçlar, oldukça geniş bir silah yelpazesi ve kişiselleştirme seçenekleri oyunda yer alacak. 

Far Cry 5‘den tam 17 yıl sonrasını konu alan  Far Cry: New Dawn‘daki ana amacımız ise kaynak toplamak ve yeniden bir toplum yaratmak olarak karşımıza çıkıyor. Böylece hayatta kalan diğer kötü gruplara  karşı mücadele  edebileceğimiz oyunda,iki rakip grup yer alıyor ve bunlardan bir tanesi “Survivors” olarak adlandırılıyor. Hope County’nin yerlilerinin yanında Kanadalı insanlardan da oluşan “Survivors” grubunun, genellikle çiftçilik yaptığı ve hayatta kalmak için her yolu denediği belirtiliyor. Yaşanılan nükleer patlama sonrasında hayatta kalma mücadelesi verecek olduğumuz oyunla ilgili daha çok fikir sahibi olmak isterseniz, The Game Awards 2018‘te yayınlanan fragmana birlikte göz atalım.

 

Eren Babayeğit
the authorEren Babayeğit
Silent Hill'e habersizce düşmüş, God of War'da kin kusmuş, The Last of Us ile bütünleşmiş biri. Kitap okur, duymadığı müzikte dans eder. Yaramaz bir çocuk olursanız, belki bir gün siz de kendisini görebilirsiniz.