SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLERMAKALELER

Fear the Walking Dead Önümüzdeki Yaz Başlıyor

Fear the Walking Dead

AMC’nin, Robert Kirkman, Tony Moore ve Charlie Adlard imzalı grafik romandan uyarlanan hit dizisi The Walking Dead’in ‘spin-off’u Fear the Walking Dead önümüzdeki Temmuz ayında yayın hayatına başlıyor. AMC, yeni dizinin startını 9 Mart 2015 tarihinde vermişti.

MV5BMTY2MTgwNTE1NF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjUxNTM3NDE@._V1__SX1537_SY679_

Fear the Walking Dead ilk defa Eylül 2013’de AMC’nin yaptığı bir açıklamayla duyuldu. Bu açıklamaya göre, The Walking Dead’le aynı evrende geçecek dizinin karakterleri Robert Kirkman tarafından yaratılmıştı. AMC’nin duyurusunundan tam bir yıl sonra, 2014 Eylül’ünde Kirkman ve Dave Erickson tarafından yazılan ve Adam Davidson tarafından yönetilecek pilot bölüm için ilk adım atıldı. Aralık 2014’de ise dizinin, The Walking Dead’in yaşandığı zombi kıyameti evreninde ama başka bir mekanda hikaye edileceği doğrulandı.

Bu projeye ilk olarak Cobalt adı verilmişti ama Kirkman, geçtiğimiz ay dizinin adının Fear the Walking Dead olarak değiştirildiğini duyurdu. Diğer yandan AMC, 9 Mart 2015 günü dizinin iki sezon olmak üzere sipariş edildiğini anons etti. Fear the Walking Dead’in ilk sezonu 6 bölüm olarak planlanırken pilotu Temmuz 2015’de izleyicinin beğenine sunulacak.

Dizi, eşinden boşanmış bir erkek öğretmen, bir kadın rehberlik öğretmeni ve oğlu ve kızı etrafında kurgulanıyor. Erkek öğretmen Sean Cabrera rolünü Cliff Curtis canlandıracakken, Kim Dickens’ı, Nancy Tomkin rolünde izleyeceğiz. Nancy’nin uyuşturucu problemi olan oğlu Nick’i Frank Dillane, kızı Ashley’i ise Alycia Debnam-Carey canlandıracak.

Burçhan Yalçın