SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

FIFA 19’UN YENİ GÜNCELLEMESİNDE NELER VAR?

FIFA 19

FIFA 19 oyuncuları, oyunun bir önceki güncellemesinin ardından, kısa bir zaman içerisinde yeni bir güncelleme ile karşı karşıya kaldı. Bu yeni güncelleme ile birçok oyuncunun şikayetçi olduğu şut mekanikleri bazı değişikliklere uğradı. Peki bu değişiklikler hangi durumları kapsıyor?

Gelişine Vurulan Toplar
0 noktası oyuncunun tam karşısı olarak kabul ediliyor.

Öncelikle yeni yama ile oyunda meydana gelen en büyük değişiklik, oyuncuların topun gelişine vurdukları plase vuruşlarda meydana gelen değişiklik oldu. Bu yeni düzenlemeye göre, futbolcular artık yukarıda gördüğünüz görselde sarı renge boyalı alandan gelen toplara vururken eskisine kıyasla daha çok zorlanacak. Kısacası, zor açıdan gelen toplara yapılan plase vuruşlar eskisi kadar isabetli olmayacak.

              Yamadan önce:


              Yamadan sonra:

Baskı Altında Atılan Şutların Etkisi

Şutlarla alakalı bu değişikliklerin dışında bir başka kritik değişiklik daha bulunuyor. Yeni düzenleme ile birlikte futbolcular artık defans oyuncuları tarafından baskı gördüklerinde, daha isabetsiz şutlar atacak. Hem karşıdan, hem de arkadan yapılan baskılarda bu durum geçerli olacak.

               Yamadan önce:

               Yamadan sonra:

Yakın Direği Hedefleyen Şutlar

Yeni yama ile gol atmak eskisine kıyasla zorlaşmış gibi görünüyor olabilir. Fakat oyuncuların baskı altında değilken bazı durumlarda gereğinden daha isabetsiz şutlar attığı farkedilmiş ve bu alanda da bir düzenlemeye gidilmiş. Artık karşı karşıya yakın köşeye vurulan toplar eskisine kıyasla çok daha isabetli ve efektif olacak.

               Yamadan önce:

               Yamadan sonra:

Kaleciler

Şutlar ile alakalı yapılan bu düzenlemelerin dışında kaleciler ile ilgili bazı hatalara da el atılmış. Düzeltme yapılan durumların listesi ise şu şekilde:

  • Topa doğru ilerleyen kalecilerin bazı durumlarda topu almak yerine ileri vurması.
  • Ceza sahasına yapılan ve kalecinin yakınına gelen toplarda kalecilerin nadiren topu kesmek için uçmaması.
  • Kalecilerin tam üzerlerine veya çok yakınlarına yapılan penaltı vuruşlarında bazen tepki vermemesi.
  • Kalecilerin gelişine aşırtma pası bazı durumlarda çok yavaş ve alçaktan göndererek rakip takımın topu kapma şansını yükseltmesi.
  • Kullanıcı tarafından kontrol edilen oyuncuların serbest vuruşlarda kaleciyi ittirebilmesi.

FIFA Ultimate Team menülerinde kullanıcı deneyimini daha iyi bir noktaya taşımak için bazı değişiklikler de yapıldı. Bu değişikliklerin arasında maça giriş ekranlarında her zaman kendi takımınızın solda görünmesi, Takım Yönetimi ekranında armanın sağda görünecek olması gibi küçük detaylar yer alıyor.

Oyuncu Yüzleri:

Aşağıda gördüğünüz iki örnek ile farkedebileceğiniz üzere, oyundaki kimi oyuncuların surat ve kafaları eskisine kıyasla daha gerçekçi hale getirildi.

Diego Costa
Gareth Bale
Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.