SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

FIFA Ultimate Team’de Yeni Fiyatlandırma Sistemi

EA Sports, çok tartışılacak bir kararla FIFA Ultimate Team’deki futbolcu kartlarına fiyat aralığı ekledi.

Bundan böyle bir futbolcu kartınızı satışa çıkardığınızda belirleyebileceğiniz satış fiyatı, EA Sports’un belirlediği aralıkta olmak zorunda. Yasadışı “coin” satışını engellemek için yapılan bu değişimin detayları şu şekilde:

  • Her futbolcu kartının minimum ve maksimum “buy now” yani “hemen al” fiyatları EA Sports tarafından belirlenecek ve oyuncular bu fiyat aralığının dışında bir fiyat belirleyemeyecek.
  • Kartların fiyatları tüm konsollarda aynı olacak. Turnuva ödülleri gibi pek çok EA Sports tarafından belirlenen detayın fiyatları her konsolda ortakken yasadışı coin satışı sebebiyle kart fiyatları değişim gösteriyordu. Artık bunun önüne geçilmiş olacak.
  • Fiyatlarda muhtemelen genel olarak bir azalma görülecek olsa da Messi gibi kartların daha az popüler ve paketlerden daha sık çıkan kartlara göre fiyatı aynı oranda yüksek kalacak.
  • Bu sistem sebebiyle artık sınırsız açık artırmalar yapamayacaksınız. Mutlaka bir hemen al fiyatı belirlemeniz gerekecek.
  • EA Sports, transfer piyasasını gözlemleyerek bazı futbolcuların fiyatlarında değişiklikler yapabilecek.
  • Oyuna yeni eklenecek olan “in form” kartlarının fiyat aralıkları kartlar eklenirken özel olarak belirlenecek.

Coin satışını engellemek konusunda işe yarayabilecek gibi görünen bu yöntem sebebiyle muhtemelen özellikle Messi, Ronaldo gibi popüler oyuncuların satış fiyatları EA Sports tarafından belirlenen maksimum fiyatta sabitlenecek ve nadiren elden çıkarmak isteyen biri olduğu zaman biraz düşecek. Gerçek açık artırmaların olmaması da marketin doğallığını kaybetmesine yol açacak. EA Sports bunun uzun vadede faydalı olacağına inanıyor. Zira coin satışı sebebiyle yaşanan enflasyon, oyunu yasal yollar kullanarak oynayan oyuncuların en üst seviye kartları almasını neredeyse imkansız kılıyordu. Bu yöntemle bunun önüne geçmek ve oyuncuların emeklerinin karşılığını vermek isteniyor. Bakalım oyuncular bu değişiklikten memnun kalacaklar mı?fut price range

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.