SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

FIFA vs. PES!

FIFA 15

Yeni nesil konsol savaşları, CoD ve BF rekabetlerinin yanı sıra gündemi en çok meşgul eden rekabetlerden biri de FIFA ve PES kapışmaları.

90’lı yıllarda FIFA’ın tekelinde olan futbol oyunları 2000’li yıllarda Konami’nin Pro Evolution Soccer’ı çıkarmasıyla başka boyutlara taşındı ve PES sonunda FIFA’yı tahtından devirdi. Ancak FIFA tahtan vazgeçmeye o kadar niyetli değildi ve bir kaç hayal kırıklığı ile geçen seneden sonra gelişim göstererek tahtını geri almayı başardı. İki oyun da bu sezona oldukça iddialı hazırlandı. Her kesim kendi oyununun gerçek futbol deneyimini sunduğunu ileri sürdü. Kimi zaman da ortamı gerecek sert açıklamalar yapıldı.

PC Gamer bu rekabeti konu alan bir video çalışması yaptı ve sözü oyunculara bıraktı. PS4 üzerinden oynanan demolar sonucunda FIFA 15 ve PES 2015 karşılaştırıldı. Bakalım siz okuyucularımızın video sonucunda yorumları nasıl olacak? Sizce hangi oyun bir adım önde?

Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.