SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Football Manager 2015 Serinin En Hızlı Satan Oyunu

Football Manager serisinin beyni Miles Jacobson, twitter’da yaptığı açıklamada FM 2015’in SI Games bu veriye ulaşabilmeye başladığından beri en hızlı satan oyunları olduğunu söyledi.


Attığı tweet’te “FM15, canlı istatistiklere ulaşabildiğimiz tarihten bu yana en hızlı satan oyunumuz oldu. Bu çok iyi. Satın aldığınız için tekrar teşekkürler :)” diyen Jacobson, oyunun başarısından memnun görünüyor. 11 Kasım sabahı itibarıyla Steam’de en çok satanlar listesinde 4. sırada olan Football Manager 2015’in en büyük sorunu ise korsan.

Trusted Reviews‘a konuşan Jacobson, FM 2013’ün en uzun süre kırılamayan oyunları olduğunu, 6 ay sonra kırıldığında özel sistemleri sayesinde korsan bir FM13 çalıştırıldığında çalıştıran PC’nin ip adresinin ellerine ulaştığını belirtiyor. Üzücü olan ise şirketin 1 milyon oyun satmasına rağmen korsan olarak kullanılan oyun sayısının 14 milyon olması. Yanlış duymadınız, tam 14 milyon. Piyasadaki pek çok oyuna göre daha ucuza satılıp hemen hemen tüm oyunlardan çok daha uzun süre oynanış vadeden bir oyunun satış rakamının tam 14 katı korsan kullanılması gerçekten üzücü.

Bir diğer dikkat çeken nokta ise tüm korsan kullanıcıların ip adresine sahip olmalarına rağmen ihtar çekmemiş olmaları. Ayrıca Miles Jacobson, oyun kırıldıktan sonra satışların %17 arttığını da söylüyor. “Ne sebeple olursa olsun, korsanını ele geçiremediği oyunu satın almak istemeyen geniş bir kitle var.” diyen Jacobson, tüm korsan kopyaların “kaybedilmiş satışlar” olarak değerlendirilemeyeceğini söylüyor.

Football Manager 2015 incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Football-Manager-2015-Featured

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.