SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Forbes’dan Ubisoft’a: “Yeni EA’siniz.”

Ubisoft’un Assassin’s Creed: Unity ile  yaşattığı problemler ve aldığı tepkiler, pek çok kesimin tepkisini çekti. Forbes’daki bir yazı da Ubisoft’u yeni EA olmakla suçladı.

Forbes’daki yazıda Paul Tassi, EA’in bitmemiş ürünleri çıkarıp üstüne bir de tam ücretli AAA oyunlara free-to-play tarzı mikro ödemeler eklemesi gibi özelliklerinden dem vurup Ubisoft’u EA’in tahtını ele geçirmekle suçluyor. İki kere arka arkaya Amerika’nın En Kötü Şirketi seçilen EA özellikle 2009’dan beri kendini geliştirmek için büyük çaba harcayıp ölmekte olan serilerini muazzam bir şekilde kurtarırken (bkz. FIFA) Ubisoft tam tersi bir yola girerek insanları hayal kırıklığına uğratıyordu.

Tassi, bu seneki Ubisoft skandallarına değiniyor. Watch Dogs’un gösterilenin çok altında grafiklerle piyasaya çıkması, Unity’nin co-op’unda oynanabilir karakter olarak kadın seçemememiz, Unity’i 30fps’ye kilitlemek ve bunun bahaneleri. Üstüne bir de gerçekten bitmemiş, bug’larla dolu bir oyun çıkınca Ubisoft bu benzetmeye layık görülmüş. EA, Battlefield 4 ve Sim City çıkışlarının yaralarını sarmaya çalışırken Ubisoft’un hayranlarına karşı herhangi pozitif bir tutumu şimdilik gözlenmemekte. Battlefield: Hardline’ın yapımcıları BF 4 fiyaskosunun ardından “oyunumuz çıkışında çalışıyor olacak” diye söz vermişti. Bir sonraki Assassin’s Creed oyunu için böyle bir şey olur mu dersiniz?

Öte yandan, Ubisoft’un hisseleri tıpkı Watch Dogs’da olduğu gibi Assassin’s Creed: Unity’nin çıkışından sonra da çakıldı. Yahoo Finance’in raporuna göre tam %9’luk düşüş yaşayan hisselerin zamanla kendini toparlaması bekleniyor. Ubisoft pek çok hater kazanmış olsa da, şahsen toparlayıp sağlam günlere geri dönmelerini umuyorum. Far Cry 4 için inceleme ambargosunu çıkışından 4 gün öncesine koymaları oyuna güvenlerini gösteriyor ve onun başarısıyla beraber hisseler toparlayacaktır. Ancak Watch Dogs ve Unity’nin teknolojik başarısızlıklarından sonra merakla beklediğimiz The Division’ın akıbeti ne olacak bilemiyorum…

Son olarak, Ubisoft’un Assassin’s Creed: Unity için büyük bir yama duyurduğunu da belirtelim.ass_creed_unity_glitch

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.