SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

FORTNITE’A HACİVAT KOSTÜMÜ GELDİ!

Daha önce oyuncuları birçok konuda şaşırtan Epic Games, bu sefer ülkemiz adına bambaşka bir işe imza attı. 125 milyondan fazla aktif oyuncuya sahip olan Fortnite‘a eklenen Hacivat karakteri, oyuncular tarafından çok sevilecek gibi görünüyor.

Hacivat‘ın Fortnite‘a gelişi, ünlü yayıncıların da katıldığı Twitch yayınımız ile duyurulmuş oldu. Ferit “wtcN” Karakaya, Tuna “pintipanda” Akşen, Batuhan Bozkan ve Enis Kirazoğlu gibi ünlü isimlerin katıldığı Twitch yayınında, gölge oyunu ile dijital ortamı bir araya getirdik. Oldukça eğlenceli anların yaşandığı yayında, yayına katılan ünlü isimlerin de gölge oyunu figürleri yer aldı.

Hacivat karakteri, yeşil ve kırmızı tonlarıyla tasarlanan kostümü ve sivri uçlu ayakkabılarıyla oldukça özgün bir görünüme sahip. Planörünün ismi “Gölge Oyunu” olarak belirlenen Hacivat karakterinin, baltasının ismi ise “Kütük Kıran” olarak belirlenmiş. Hacivat karakteri ile Fortnite oynamak isteyen oyuncular, oyun içi para birimi olan V-Papel ile ödeme yapacaklar. Karakterin fiyatı 1500 V-Papel olarak belirlendi.

Fortnite’ın yeni Hacivat Kostümü

Epic Games‘in “Gelişmekte Olan Pazarlar Direktörü” Özgür Özalp, bu kostüm ile ilgili aşağıdaki açıklamalarda bulundu.

Kültürümüzün bir parçasının dünyanın her yerindeki oyuncularla buluşması bizim açımızdan büyük bir sevinç kaynağı. Epic Games olarak oyunun Türkiye’de gördüğü ilgiden memnunuz. Türkiye’deki oyuncularımıza ufak bir jest yapmak istedik. Bunu yaparken de Türk kültüründen ilham aldık ve herkesin çok sevdiği Hacivat karakterini oyunumuza taşıdık. Öncelikli hedefimiz ülkemizdeki oyuncular olsa da dünyanın her yanındaki oyuncular da Hacivat’ı görecek ve arzu ederse alabilecekler. Yani bir anlamda Türk kültüründen bir şeyi dünyanın her yerindeki oyunculara sunmuş olduk. Eğer kültürümüzü dünyaya biraz olsun tanıtabildiysek ve yeni neslin içinde kültürümüze yönelik merak uyandırabildiysek ne mutlu bize.

Fortnite Resmi Sitesi: https://www.epicgames.com/fortnite/tr/

Hacivat’ın planörü “Gölge Oyunu”
Hacivat’ın baltası “Kütük Kıran”
Baturhan Yondemir
1989 yılından bu yana Prince of Persia oynuyorum.