SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Forza 6 Mods Özelliği Detaylandırıldı

Forza 6’da gelecek olan Mods özelliğinin detayları aktarıldı.

Turn 10 Studios, Gamescom’da kısaca üstünden geçilen ve Halo’daki Skulls sistemini andırdığı söylenen bu yeni sistemin detaylarını paylaştı. Modlar oyununuza ekstra zorluklar katan, avantaj sağlayan veya sadece ödüllerinizi artıran seçenekler. Oynadıkça yeni modları açıyorsunuz ve ister kariyer modunda isterseniz de serbest oynanışta bu modları kullanabiliyorsunuz. Modların üç ana kategorisi bulunuyor:

  • Dare

Dare modları oyuncuları kendi tarzlarının dışında yarışmaya itiyor. Özel sürüş kısıtlamaları getiren bu modları istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz, ancak aynı anda sadece bir Dare modu aktif olabiliyor. Bu modlara örnek olarak manuel vites zorunluluğunu ve yarışa 24. sırada başlamayı gösterebiliriz. Bu modlarla başarılı olursanız ekstradan %20 ya da %30 credit kazanıyorsunuz.

  • Crew

Crew modları oyuncuya yarış sırasında belli bir avantaj sunuyor. Bu modlar yarışın sonunda bir credit bonusu vadetmiyor ama oyuncuya sunulan avantajlar yarışta başarılı olunmasını kolaylaştırıyor. Örneğin fren kapasitesini ve motor gücünü artıran bir Crew modu bulunuyor.

  • Boost

Boost modları oyuncuya yarış sırasında belli avantajlar veya bonus tecrübe ve credit sunabiliyor. Yarış sonunda alacağınız toplam credit sayısını artırabildiği gibi, yarış sırasında yapacağınız bazı özel hareketleri bonus tecrübeyle de ödüllendirebiliyor. Örnek olarak 18.000 credit’i aşmamak suretiyle her Perfect Drafting’inize 3.000 credit verilmesi, arabanızın ilk turda hayalet olup kimseye çarpmaması ve tek bir yarış sonunda %60 bonus credit kazanılması gösterilebilir.

Turn 10 aynı zamanda Forza 6’nın ödül çarkını da açıkladı. Forza Horizon 2’deki gibi level atladığınızda çevirebileceğiniz ödül çarkı size credit, araba veya mod verebilecek. Farkı ise bu sefer hemen çevirmek yerine biriktirip daha sonra arka arkaya çevirebilecek olmamız.

Xbox One exclusive Forza Motorsport 6, 15 Eylül’de piyasada olacak.forza 6

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.