SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Forza Motorsport 6 Duyuruldu

forza motorsport 6

Ford ve Microsoft, az önce Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarında Ford’un yeni arabası Ford GT’yi ve onun kapağında yer alacağı Forza Motorsport 6’yı duyurdu.

Duyurunun ardından konuşan Turn 10 Studios yöneticisi Alan Hartman, “Bu Forza’yla 10. yılımız. Bu oyunları ilk yapmaya başladığımızda ‘Detroit’te gösterdiğiniz yeni arabanızı ekleyebilir miyiz lütfen?’ diyorduk. 10 yıl önce o noktadaydık ama son 3-4 yılda üreticilerle ilişkimiz çok değişti. Bu oyun serisinin onlar için çok önemli bir mecra olduğunu anladılar.” dedi.

Ford’un küresel ürün geliştirme müdürü Raj Nair de benzer açıklamalar yaparak oyuna verdikleri önemi vurgularken “Pek çok müşterimizin markamızla veya belirli bir modelle ilk tanışması Forza oynarken oluyor.” diye konuştu. Aynı zamanda yeni Ford GT’nin hala gelişmekte olduğunu vurgulayan Nair, “Bu bizim için zor bir durum olacak, Forza arabası bizim imzamızla yollarda olacak. Bu yüzden fiziksel arabanın da gerekli kalitede olmasını sağlamamız lazım.” sözleriyle arabaya ve oyuna verdikleri önemi tekrar vurguladı.

Oyun için bir çıkış tarihi verilmedi ancak Hartman “Belirli aralıklarla oyunlarımız çıkıyor, gerisini hayal gücünüze bırakıyorum.” dedi. Bu sene bitmeden çıkmasını isteyip istemeyeceği sorulduğunda ise “Çok isterim” yanıtını verdi. Xbox One’a özel çıkacak oyunun duyuru videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.