SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

G2A’dan Oyun Alanlar Dikkat! Oyunlarınız Elinizden Alınabilir!

G2A

Birden çok Reddit kullanıcısı ve Ubisoft forumlarındaki kullanıcılar sahip oldukları Far Cry 4’ün Uplay hesaplarından silindiğini bildirdi.

Konunun derinine inilince, Ubisoft’un, G2A, G2Play gibi “3rd party” sitelerden satılan kodları iptal etmeye başladığı ortaya çıktı. Ubisoft, şikayette bulunanlara kodu satanlarla irtibata geçmelerini, bu durumun kendilerinin bir hatası olmadığını belirten bir açıklama yaptı.

Kişisel olarak G2A gibi popüler satış sitelerini ben de kullansam da şu gerçeği göz ardı etmemeliyiz: G2A, G2Play vb. siteler avantajlı fiyatlarını oyun geliştiricilerinin koyduğu bir takım kuralların etrafından dolanarak elde ediyorlar. Kulağınıza çok iyi gibi gelen bazı fiyatlar, illegal yoldan elde edilmiş keylere ait olabiliyor. Geliştiriciler bu kodlara erişimi engelleme hakkını kullandığında ise bundan zarar gören yine oyuncular oluyor.

Bununla birlikte, buna benzer bir olay daha önce de yaşanmıştı. Hotline Miami’yi geliştiren Devolver Digital, G2A’dan satın alınan keylerin yasal olmadığını ve bu keyleri iptal edeceklerini belirtmişti.

G2A
G2A
Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.