SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Gabe Newell: “İnterneti Kızdırmak Milyon Dolarlara Mal Oluyor”

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Steam, ücretli mod satışını duyurdu ve birkaç gün içinde gelen tepkiler ile bu kararını gözden geçirip bu sistemi kaldırdı.

Bu olayların olduğu sırada Valve CEO’su Gabe Newell, Reddit’te bir AMA (Bana her şeyi sorun) etkinliği yapmış ve soruları yanıtlamıştı. Kendisine yöneltilen Valve’ın aç gözlü olduğu yönündeki suçlamaya Gabe Newell’ın verdiği yanıt ise şöyle oldu:

Varsayalım ki aptallık derecesinde aç gözlüyüz. Şu ana kadar ücretli modlar 10 bin dolar gibi bir gelir üretti. Bu ücret, bu süre içinde Valve çalışanlarına atılmış olan e-mail’lerin yarattığı maliyet artışının %1’i. (Evet, interneti kızdırmak sadece birkaç gün içinde milyon dolarlara mal oluyor.) Bu, aptallık derecesinde aç gözlülük değil, aptallık derecesinde aptallık! Valve’ın şeytani bir şirket olduğunu destekleyecek daha sağlam hipotezlere ihtiyacınız var.

Şimdilik Valve, zararın neresinden dönülse kârdır mantığıyla hareket edip sistemi geri çekti. İlerleyen günlerde de sütten ağzı yandığı için yoğurdu üfleyerek yiyecektir. (Orhun Kayaalp ile atasözleri saatimize hoşgeldiniz 🙂 )

Gabe Newell

Orhun Kayaalp
the authorOrhun Kayaalp
30 yaşıma geldim hâlâ oyun oynuyorum.