SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Gabe Newell’ı Tehdit Eden Geliştirici İstifa Etti!

Steam

Valve’ın kurucusu ve patronu Gabe Newell’ı ölümle tehdit eden ve bunun üzerine oyunu Steam’den kaldırılan geliştirici Michael Maulbeck istifa etti.

Code Avarice sitesinde yapılan açıklamada Maulbeck’in şirketten ayrılıp tüm hisselerini satacağı belirtildi. Bu hamlenin amacının Valve’ın, firmanın sonraki oyunlarına Maulbeck yüzünden ön yargılı yaklaşmasının önüne geçmek olduğu belirtiliyor.

Öfkeyle yaptığı düşüncesiz açıklamalarının kendi hayalleriyle beraber çalışma arkadaşlarının hayallerini de yıkmasından büyük üzüntü duyduğunu belirten Maulbeck, sözlerinin Valve’ı ve Gabe Newell’ı rahatsız etmesinin de kendisini üzdüğünü ekledi. “Öfkem ve bu öfkemi düzenli olarak Twitter’da kusmam, oyun sektörüne girdiğimden beri bir problemdi. Bir şirketin “yüzü” olacak irade gücüne sahip değilim.” dedikten sonra artık oyun sektöründe çalışmaya devam ederse de arka planda kalacağını söylüyor. Kendisine hayatta başarılar diliyoruz.

Steam haberlerinden devam edersek, Steam’e Türk Lirası desteği büyük fiyat avantajlarıyla geldi. Ubisoft oyunları hariç tüm oyunlar G2A fiyatlarından bile daha ucuza, üstelik mobil ödemeyle de alınabiliyor! Detayları haberimizden okuyabilirsiniz.Gabe-Newell-minigun

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.