SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLERSinema/Dizi

GALAKSİNİN KORUYUCULARI 3 UZUN SÜRELİ ERTELENDİ

Galaksinin Koruyucuları 3, yakın zamanda gelmesi beklenen Marvel evreninin sevilen serilerinden bir tanesi. Ancak yaşanan yönetmen sorunlarından dolayı Galaksinin Koruyucuları 3, süresiz şekilde rafa kaldırıldı ve  film oyuncularına kendilerine iş bulma hakkı verildi.

Galaksinin Koruyucuları serisinin yönetmeni James Gunn’a ait olan bazı tweetlerin (2009-2012 yılları arasında pedofili ve tecavüz olayları ile ilgili atmış olduğu tweetler) gün yüzüne çıkmasının ardından, yönetmen büyük tepki gördü ve Walt Disney tarafından sözleşmesi feshedildi. James Gunn her ne kadar atmış olduğu tweetler için özür dilese de Walt Disney “James Gunn’ın Twitter geçmişindeki saldırgan tutum ve ifadeleri, stüdyo değerlerimizle bağdaşmıyordu ve savunulamazdı” ifadelerini kullandı.

Tüm bu olayların ardından sinema sektöründeki isimlerden James Gunn’e destek gelmeye başladı. Bradley Cooper, Chris Pratt, Karen Gillan, Zoe Saldana, Vin Diesel, Michael Rooker, Pom Klementieff ve Dave Bautista gibi isimlerden imzalı açık mektuplar gitmeye başladı. Yazılan mektuplarda ise, atılan eski tweetlerin desteklenmediği fakat özür dileyen James Gunn’e karşı karalama çalışmasının  yürütülmemesi gerektiği yazıyordu. Ayrıca yazılan mektuplarda James Gunn’ın 3 filme geri çağrılması talebinde bulundular. Son olarak Galaksinin koruyucularında Drax rolü tanıdığımız Dave Bautista eğer James Gunn’ın yazmış olduğu senaryo çekilmez ise Drax rolünü bırakacağı şeklinde ifadelere yer verdi

Tüm bu olayların ardından Walt Disney süresiz olarak Galaksinin koruyucuları 3’ü rafa kaldırmaya karar verdi. Filmde rol alan oyunculara da kendilerine farklı işler bulmaları konusunda hak tanıdı. İlerleyen zamanlarda James Gunn’ın tekrardan seriye dönmesi bekleniyor.