SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Game of Thrones’daki Westeros, Minecraft’ta İnşa Ediliyor

İki sene önce başlayan WesterosCraft projesi yeniden ortaya çıktı. Westeros, Minecraft’ta tam 125 kişi tarafından inşa ediliyor.

Minecraft’ın bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri, insanların dijital legolarla gerçek hayattaki yapıları oyunda yeniden yapıp paylaşmasıydı. Oyundaki potansiyeli gözler önüne seren bu eserlere tabii ki hayali yerler ve cisimler de dahil oldu. Yüzüklerin Efendisi’nden Miğferdibi, Uzay Yolu’ndan efsane gemi Atılgan ve daha niceleri… Bunların arasına son eklenen ise Game of Thrones’un Westeros’u olacak. Ocak 2013’te çok etkileyici ekran görüntüleriyle ortaya çıkan proje görünüşe göre hala devam ediyor.

Kotaku‘ya konuşan proje lideri Jacob Granberry, “Projenin %70 oranında tamamlandığını söyleyebilirim. Oyunumuz (modumuz) için özel yapılmış 50’nin üzerinde doku dosyasını ve bloğu ekleyen WesterosBlocks modunu içeren bir ‘launcher’ geliştirdik.” derken, iki sene önceki çoğu şeyi en baştan yaptıklarını belirtti. Yeni kaplamalar ve daha da fazla detayla baştan yapılan Kings Landing çok etkileyici olacak gibi. Aşağıdaki videodan projenin son halini izleyebilirsiniz.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.