SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Google, Şirket Yapısını Değiştiriyor!

Google Alphabet

İlk olarak internet tarayıcısı ve servisleri olarak piyasaya atılan Google, zamanla büyüyen bir teknoloji devi haline geldi. Mobil platformlar, dronlar, smart ürünler gibi bir çok alana yatırım yapan Google’ın şirket yapısı yenileniyor.

Google’ın kurucularından biri olan ve CEO’luk görevinde yer alan Larry Page, bundan sonra Alphabet adıyla firma olarak yer alacaklarını açıkladı. Yani bundan sonra tüm birimler Alphabet adı altında yer alırken, her bölüm kendi özerk idaresi,  CEO’suna ve ismine sahip olacak. Böylelikle Alphabet olarak Google’ın ilgi alanı dışındaki projelere de firma yönebilecek. Bunun yanı sıra her birim uzman olduğu konuyla ilgilenmiş olacak ve verim daha fazla sağlanacak. Alphabet’in CEO’luğu ve başkanlığını yine Larry Page ve Sergey Brin isimleri yapacak.

İnternet servisleri, android işletim sistemi ve arama motoru bölümü Google ismini koruyacak. Google’ın CEO’luğuna Android bölümü ile ismini duyuran Sunder Pichai getirildi.

Google
Google
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.