SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

Gran Turismo 6 Lansmanı Yapıldı!

Dünyanın en iyi yarış simülasyonlarından biri olan Gran Turismo serisinin altıncı oyunu, tamamen Türkçe arayüz ve menülerle 6 Aralık tarihinde Playstation 3 için çıkıyor. 15. yılını kutlayan serinin son oyununun basın lansmanı bugün The Game’de yapıldı. Red Bull sporcuları rallici Yağız Avcı, Bahadır Gücenmez ve bir yarış efsanesi olan Volkan Işık‘ın da katıldığı lansmanda oyun için özel bir turnuva da yapıldı.

Oyun hakkında bilgiler verilen, Yağız Avcı’nın da bir gösteri sürüşü yaptığı lansmanda yapılan turnuvaya Multiplayer’dan Dünya Yıldızı ve ben Murat Sönmez birlikte katıldık. Ancak ben sıralamada orta sıralarda kalırken Dünya Yıldızı ise her türlü spor oyununda iddialı olduğunu göstererek turnuvayı üçüncü bitirdi.

IMG_9330

Gran Turismo 6’da, aralarında 2011 model Pagani Huayra gibi süper otomobiller ile, 1957 model BMW 507 gibi klasiklerin de olduğu 1200’den fazla araç bulunuyor. Bu sayı gelecek indirilebilir içeriklerle önümüzdeki yıl içerisinde daha da artacak. Ayrıca Gt 6’da 37 lokasyonda 100 pist ile serinin önceki oyunlarına göre çok daha fazla sayıda pist bulunuyor.

Gt 6 ile ilgili daha fazla bilgiyi bu Cuma gecesi CNN Türk‘de yayınlanacak olan Multiplayer‘de bulabilirsiniz. Sony’den Sercan Sülün‘ün de bulunacağı programda Gran Turismo 6 oynayacağız.

Cuma gününe daha çok var derseniz sizleri Volkan Işık ile Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ile Gt ve yarış simülasyonları hakkında yaptığımız röportajlara alalım. Türkiye’nin ünlü yarışçıları bakalım yarış oyunları ve GT6 hakkında ne demişler?

1 Yorum

  • Gran Turismo 6 yı Ps4 e bekliyordu herkes, bu kadar kaliteli bir yapımın ps3 te heba edilmesi üzücü biraz. Yeni nesil e gelecek yeni bir GT oyunu gerçekçilik bakımından çok ileri olacağından pilotların eğim programı olarak rahatlıkla kullanılacaktır

Comments are closed.