SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

GTA 5 toplamda 52 Milyon Satış Rakamına Ulaştı!

gta5

Rockstar North’un geliştirdiği Grand Theft Auto serisi’nin son üyesi olan oyun dünyasının altın çocuğu Grand Theft Auto 5’in bugüne dek ulaştığı satış rakamı açıklandı.

Take Two Interactive’in yaptığı açıklamaya göre GTA 5 çıktığı tarih olan Eylül 2013’ten itibaren tüm platformlarda toplamda 52 Milyon adet satış rakamına ulaşmayı başardı. Bu büyük başarının son halkasını elbette GTA 5 PC versiyonu oluşturuyor. Geçtiğimiz hafta İngiltere satış rakamlarında oyunun 5 milyon kutulu PC versiyonunun satıldığı açıklanmıştı. Son açıklanan global satış rakamı 45 milyon civarında olan oyunun Şubat 2015’ten beri 7 milyon daha sattığını belirten yetkililerin GTA 5 adına açıkladığı bir diğer istatistik de PC versiyonu satışlarının %75’inin dijital olması. Yani diyebiliriz ki PC oyuncuları dijital versiyonu kutulu versiyona daha çok tercih etmiş durumda. Diyecek bir söz yok, pek çok ülkenin toplam nüfusundan bile daha çok satış yapan GTA 5; tüm zamanların en çok satan video oyunu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor… Biz Los Santos’u çok seviyoruz!

gta5-2

Özcan Ilgın
the authorÖzcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Korku oyunları onun için yaratılmış...