SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

GTA Online’a 2014’te Girmediyseniz, Yeni Nesle Transferde Sorun Yaşıyorsunuz

Grand Theft Auto 5 - GTA 5

GTA V’in dün gece yeni nesile çıkmasıyla birlikte GTA Online sorunları da beraberinde geldi. Eğer siz de benim gibi GTA Online’ı sadece 2013 yılında oynayanlardansanız, Rockstar sunucuları hesabınızı tanıyamıyor ve karakterinizi yeni nesle aktarmıyor.

GTA V’i yeni nesilde oynamak isteyenlere sunulan güzel bir özellik de karakter transferi. Eski nesildeki GTA Online karakterinizi, isterseniz Xbox 360’tan PS4’e veya PS3’ten Xbox One’a bile karakter transferi yapabiliyorsunuz. Karakteriniz tüm parasıyla, sahip olduğu evler ve garajlarla, tecrübe puanlarıyla, seviyesiyle, oyundaki ilerlemesiyle, achievement’larıyla aktarılacak. Ancak eğer oyun içi alışverişlerle oyun parası satın aldıysanız xbox’tan ps’e veya ps’ten xbox’a geçiremiyorsunuz. Ayrıca liderlik tabloları ve kişisel rekorlarınız da aktarılmıyor. Son olarak, snapmatic fotoğraflarınız da eski konsolda kalıyor. Ancak Rockstar Social Club sitesinden ulaşılabiliyor.

Tabii bütün bunlar ideal şartlar altında. Maalesef eğer 2014’te GTA Online’a hiç girmediyseniz oyun karakterinizi tanıyamıyor ve aktarımı gerçekleştiremiyor. Rockstar da enteresan bir şekilde genel bir fix çıkarmak yerine tek tek herkesin ticket açmasını öneriyor. Eğer bu dertten muzdaripseniz, şu adresten ticket açabilirsiniz. Bu arada bilmeniz gereken bir şey daha, yeni nesilde online karakter açıp sonradan eski nesilden transfer yaparsanız yeni nesildeki karakterinizin parası ve eğer eski karakterden daha ilerdeyse ilerleme durumu kalıyor, kalan her detay karakterle birlikte siliniyor. Dolayısıyla online hikayesine sıfırdan başlamak ama diğer karakterin eşyalarını satıp parasından faydalanmak isteyenlerdenseniz yeni karakter açmak için transfer sorununun çözülmesini beklemelisiniz.

Grand Theft Auto 5 - GTA 5
Grand Theft Auto 5 – GTA 5
Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.