SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

GTA Online’a Soygunlar (Sonunda) Geliyor!

GTA V oyuncularının 2013 Eylül ayından beri sabırla(!) bekledikleri soygun güncellemesi hakkında sonunda Rockstar Games’den görkemli video ile birlikte bir açıklama geldi. GTA V sahiplerine tamamen ücretsiz olarak verilecek bu büyük güncelleme için 1 yılı aşkın süredir bekleyen oyuncuların biraz daha beklemesi gerekecek. Kesin bir tarih verilmese de açıklamaya göre “2015’in başlarında” bu güncelleme bizlerle olacak.

GTA V’in çoklu oyuncu dünyasına yeni bir renk kazandıracak bu soygun modunu oynayabilmek için en az 12 Level olan 3 çete arkadaşına ve çetede plan yapacak lüks eve sahip birine ihtiyacınız var. Soygun planının merkezi olacak bu evde tüm kararlar verilecek ve en az 4 kişiden oluşan çetenizde birini lider seçmeniz gerekecek.

Lider olmak tabii ki büyük sorumluluklar getiriyor. Soygunun tüm planını, kaçış yolunu, giyilecek kıyafetleri, çetenin nerede pozisyon alacağını, kimin ne kadar pay alacağını lider belirlerken aynı zamanda tüm bu planlamayı ve büyük vurgun öncesi harcamalar liderin cebinden çıkıyor. Ayrıca çetenin diğer üyeleri henüz soygun olmadan liderden paralarını alırken çetenin lideri soygun başarılı geçerse parasını alabiliyor.

9

Soygunlarda plana göre her çete üyesinin ayrı görevleri olacak. Kimisi kaçış şoförü, kimisi soyguncu, kimisi keskin nişancı olurken bazı planlarda tüm çete bir arada toplanarak herkes aynı görevi üstlenebilecek. Soygun planlarında herkesin bir görevinin olması, çete içi iletişimi üst düzeyde tutacak ve başarılı bir soygun için mutlaka herkesin görevini başarılı bir şekilde yapması gerekecek.

GTA V hikâyesinin 2 ay öncesinde geçen GTA Online’da da tanıdık yüzler göreceğiz. Örneğin önceden telefonlarıyla bizi hep rahatsız eden Lester artık çetemizin plan aşamasında bize yardımcı olacak.

5 soygun ve araç bulmak, kıyafet satın almak, silah toplamak gibi 20’den fazla soyguna ön hazırlık görevi eklenecek. Detayı açıklanan tek soygun görevi ise “hapishaneden kaçış”. Çok fazla içeriğin verilmediği bu görevde söylenen: bir pilota, bir bomba uzmanına ve içeriden tanıdık birilerine ihtiyaç duyacağınız. Müthiş bir takım çalışması ve planlama gerektiren bu soygunda olay sadece para kaçırmak olmayacak.

Eski nesil, yeni nesil ve PC platformlarının tümüne gelecek ücretsiz soygun görevleri için artık sayılı hafta kaldı diyebiliriz. Takım çalışmasının üst düzeyde olacağı bu yeni eklenti paketini Multiplayer Live, GTA V yayınlarında canlı olarak izleyebileceksiniz.

no images were found

 

 

Bora ÇİTİM
the authorBora ÇİTİM
Rockstar Games ve Grand Theft Auto Hayranı, GTATurk & RockstarTurk Yöneticisi, Web Tasarım & Arayüz Geliştirici