SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

GTA San Andreas 10.Yıl Kutlamaları

İlk defa Grove Street ile tanıştığımız, 90’ların başında çete savaşlarının en yoğun olduğu dönemde hayatta kalmaya çalıştığımız, yozlaşmış polisler ile mücadele ettiğimiz bir başyapıt…

İlk defa yüzüp, uçabildiğimiz, uçmanın ötesinde jetpack, vortex gibi enteresan araçlara sahip olduğumuz, kız arkadaşlarımızın olduğu ve karakterimizi dilediğimizce kişiselleştirebildiğimiz, uçsuz bucaksız harita ve bu haritada bir dolu garipliğin olduğu efsanevi bir oyun. Bundan 10 sene önce çıkışını gerçekleştiren GTA: San Andreas için Rockstar Games kutlamalara başlıyor!

Aradan geçen 10 senede herşey çok değişti...
Aradan geçen 10 senede herşey çok değişti…

GTA Online Güncellemeleri

İlk olarak GTA V’in çoklu oyuncu modu GTA Online’a 10 yeni iş eklenmiş durumda. GTA Online’da kendi içeriklerinizi yaratabildiğiniz Creator modu ile birlikte GTA: San Andreas hayranı oyuncular tarafından yaratılan bu 10 yeni işi arkadaşlarınız ile birlikte oynarken kendinizi 10 sene önce GTA: San Andreas’da görev yaparken hissedeceksiniz. Zira bisiklet ile eve kaçmak, Grove sokağını korumaya çalışmak, Vinewood tepelerinde Madd Dogg’un evini geri alabilmek, Toreno’nun istediği ekipmanları uçakla teslim etmek gibi GTA: San Andreas’daki efsane görevlerin benzerleri GTA Online’da taklit edilmiş durumda.

Pazar gecesine kadar GTA San Andreas’ın yâd edildiği bu oyun modlarını oynarsanız GTA Online’da 2 kat RP ve 2 kat GTA$ kazanacaksınız. Ayrıca serbest modda gezinirken rastgele havadan düşecek kutulara ilk siz ulaşırsanız GTA San Andreas’ın efsane radyo istasyonlarından Bounce FM, K-DST, K-JAH, K-Rose tişörtleri kazanabileceksiniz.2703830-gta+shirts

Yine pazar gecesine kadar özel olarak yeşil renk kıyafetler, bandanalar, bmx bisikletler ve araç süspansiyon modifikasyonları %50 indirimli olacak. Bu indirimlerden yararlanarak bundan 10 sene öncesine dönüp tam bir çete üyesi gibi karakterinizi kişiselleştirebilirsiniz.

Mobil Oyun Güncellemeleri

Bunun dışında 10.yıla özel olarak GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas’ın mobil versiyonları kısa bir süreliğine indirime girmiş durumda. Bu efsane oyunları hâlâ telefon ve tabletinize indirmediyseniz bu indirimleri kaçırmayın.

San Andreas: $3.99 (%43 indirim) iOS – Android – Amazon
Vice City: $2.99 (%40 indirim) iOS – Android – Amazon
GTA III: $2.99 (%40 indirim)  iOS – Android – Amazon


Xbox360 ve Playstation 3 Versiyonu Güncellemeleri

GTA San Andreas 2008 yılında Xbox 360’a, 2012 yılında Playstation 3’e indirebilir olarak çıkışını gerçekleştirmişti. Fakat Rockstar Games, oyunun PS2 versiyonu direkt alıp bu 2 platforma koymuş hiçbir güncelleme yapmamıştı. Bu hafta içinden bu 2 platformdan da silinen oyun, çıkışının tam 10.yılında yani 26 Ekim 2014’de yeniden indirebilir olarak satışa çıkacak tabii ki çeşitli güncellemeler ile birlikte.

Xbox veri tabanına baktığımızda oyuna achievement sisteminin eklendiği görüyoruz. Bunun dışında çözünürlük olarak artık 16.9 destekleneceği tahmin ediliyor zira geçmiş sürümü yüksek çözünürlük desteklemiyordu ve 4.3 olarak oynanmak zorunda kalınıyordu.

Playstation 2’nin en çok satan oyunu, serinin en efsane yapımı GTA San Andreas’ın 10.yıl kutlamaları için yapılanlar şimdilik bu şekilde. Tabletlerden telefonlara, PC’lerden konsollara kadar her platformda yerini alan GTA San Andreas’ı yeniden yaşamak istiyorsanız tam zamanı, iyi eğlenceler!

Bora ÇİTİM
the authorBora ÇİTİM
Rockstar Games ve Grand Theft Auto Hayranı, GTATurk & RockstarTurk Yöneticisi, Web Tasarım & Arayüz Geliştirici