SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

GTA V: Eski Nesil ile Karşılaştırma

Grand Theft Auto Online (GTA Online)

Yeni nesil çıkışına artık günler kala Grand Theft Auto V’ten bilgiler ardı sıra gelmeye başladı.

Dün FPS modu duyurulan ve Dualshock 4 özellikleri açıklanan oyun hakkında bugün bir karşılaştırma videosu yayınlandı. 11 ayrı mekânda hem Playstation 3 hem Playstation 4 ile çekilen görüntülerde aradaki fark açıkça belli oluyor. Daha kalabalık çevre, daha canlı ışıklandırma, daha yoğun doğal yaşam, daha iyi görsel efektler ve fazlası videoda mevcut.

Genel olarak yeni nesil ve PC platformuna yeni neler geliyor diye bakarsak:

 1. • Özelleştirilebilir birinci şahıs modu. Mesela isterseniz üçüncül görüşte ilerleyip nişan alırken birincil görüşe geçebileceksiniz. İsterseniz de birincil görüşteyken bir duvarın ya da tümseğin arkasına saklandığınızda üçüncül görüşten ateş edebileceksiniz, hepsi ayarlanabilir olacak. Bu mod singleplayer ve multiplayer için kullanılabilir.
 2. • Tüm araçların kokpitleri yenilendi. Bilindiği üzere eski oyunda kokpitler tek tip ve işlevsizdi. Öyle ki direksiyon dahi dönmüyordu. Mesela lüks bir araca bindiğinizde kokpit özelliklerine göre dinlediğiniz şarkı bile görünebilecek.
 3. Motosiklet veya helikoptere bindiğinizde kafanıza taktığınız kask ile görüşünüz değişiyor. Sadece görüşünüz değişmekle kalmıyor tıpkı kask takmış gibi dışarıdan gelen sesleri de boğuk duyuyorsunuz.
 4. 3000 çeşit yeni animasyon, yeni silah kaplamaları, ateş efektleri.
 5. • Konsol versiyonu 1080p 30 FPS. PC versiyonu 4K destekli, daha iyi grafikli.
 6. • Balina ve kedi dahil 20 yeni tür.
 7. 150 yeni şarkı.  Back Street Boy’s I Want It That Way bunlardan biri.
 8. • Yeni yaya tepkileri, duman efekti, ışık efekti ve ateş böcekleri.
 9. • 2 yeni silah. Modern teknoloji ürünü yeni Rail Gun ve balta.
 10. 32 yeni araç.
 11. • Daha detaylı mini harita.

Sonuç olarak eskiden 1000 in 1 atari kasetleri olur, içinden bir dolu oyun çıkardı. (Oyunların çoğunun aynı olduğunu çaktırmayalım 🙂 ) Artık Grand Theft Auto V’te yeni güncellemesi ile birlikte öyle bir hal aldı ki insana bu kasetleri hatırlatıyor. Zaten TPS tarzı açık dünyalı oyunların kralı olan Grand Theft Auto V, artık yeni güncellemesi ile birlikte Far Cry gibi FPS, Need For Speed gibi yarış oyunlarının da büyük bir rakibi haline geldi böylelikle.

Oyun içinde oyun olarak tanımlanabilecek olan GTA V’in yeni nesil çıkışı 18 Kasım, PC platformu çıkışı 27 Ocak 2015’te gerçekleşecek. Sizleri IGN ve CVG’den edindiğimiz,  GTA V’in yeni nesil sürümünden, yepyeni görüntülerle baş başa bırakalım.

no images were found

 

 

Bora ÇİTİM
the authorBora ÇİTİM
Rockstar Games ve Grand Theft Auto Hayranı, GTATurk & RockstarTurk Yöneticisi, Web Tasarım & Arayüz Geliştirici