SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

GTA V, PS4’te DualShock 4’ün Özelliklerini Sonuna Kadar Kullanacak

GTA 5 PC ve Yeni Nesil

Dün muhteşem bir fragmanla GTA V’in yeni nesil sürümlerine first-person modunun eklendiği duyurulmuştu. Bu duyuru oyun dünyasını kasıp kavururken başka detaylar da çıkmaya başladı. Görünüşe göre Rockstar Games, DualShock 4’ün ekstra özelliklerini en iyi şekilde kullanmakta kararlı.

Bildiğiniz gibi PS4’te kullanılan DualShock 4’lerin bazı ilginç özellikleri var. Oyuncuları ayırt etmek için kullanılan ışık çubuğu, oyun içi sesleri çıkarabilen minik bir hoparlör ve analog çubuklarının hemen üstünde bulunan bir touchpad. Gizmodo‘nun verdiği bilgilere göre GTA V’te polis peşimize takıldığında polis telsizi seslerini DS4 hoparlörlerinden duyabileceğiz. Aynı zamanda renk çubuğu kırmızı ve mavi renklerde değişerek yanıp sönecek. Tıpkı polis arabalarının üstündeki ışıklar gibi. Son olarak, touchpad’de yukarı aşağı hareketimizde silah değişirken sağ sol hareketlerimizde de araba sürerken radyoyu değiştirebileceğiz. Bunlardan daha fazlası da olabileceği söyleniyor.

First-person moduyla ilgili yeni detaylar da ortaya çıktı. Bu modda oynarken GTA’nın klasik otomatik nişan sistemini kullanabileceğiniz gibi, daha hafif nişan yardımı seçenekleri veya tamamen desteksiz bir FPS deneyimi de kullanabileceksiniz. Online’da oyuncular bu seçeneklerine göre eşleştirilecekler. Aynı zamanda tek tuşla fps ve tps modları arasında geçiş yapabileceğiniz gibi, özel durumlarda otomatik geçişe de ayarlayabileceksiniz. Örneğin GTA V’in başarılı siper alma sistemini kullandığınızda görüşünüzü rahatlatmak için otomatik olarak third-person’a geçip siperden çıkıp nişan almaya başladığınız anda tekrar first-person’a geçebilecek.

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.