SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

GTA’nın İlk Geliştiricileri BBC Filminden Umutsuz

GTA serisinin ortaya çıkışını anlatacak 90 dakikalık BBC TV filminde, ilk oyunların dizayn ekibi yer almayacak gibi görünüyor.

Gamesradar’a konuşan eski DMA Design yazarı Steve Hammond, filmde DMA Design yıllarının yer almayacağını ve kısa bir yazıdan sonra filmin GTA 3 günlerinden başlayacağını tahmin ediyor. “DMA’den konuştuğum kimsenin bu film hakkında bir şey bilmiyor olması çok şey ifade ediyor,” diyen Hammond, “Rockstar’ın kimseyle konuşmama takıntısını da göz önünde bulundurursak, perde arkasına dair tek kaynak David Kushner’in Jacked adlı kitabı oluyor ve bu endişe verici.” diyerek sözlerine devam ediyor.

David Kushner’in 2012 tarihli kitabı Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto’yu kaynak alacak olan film, GTA fikrinin nasıl ortaya çıktığını konu edecek ve çeşitli grupların oyundaki şiddete ve temalara tepkilerine dikkat çekecek. Hammond’a göre kitaptakinin aksine GTA takımının diğer oyun firmalarından farkı yok, kötü çocuk değiller. Yaratıcı sürecin bir anda gerçekleşmediğini belirten Hammond, aslında DMA Design yıllarının film olarak ilgi çekmeyeceğini de belirtiyor. Saatlerce bug düzeltmeyle ve kodlamayla geçen günlerde bir anda ortaya GTA fikrinin çıkmadığını, Race ‘n’ Chase’in GTA’ya bir anda dönüşmediğini ve sürecin “bunu da mı eklesek ya” şeklinde denemelerle tamamlandığını belirtiyor.

İçeriği ne olursa olsun, filmin çekimlerinin bu ay sonunda başlaması planlanıyor ve GTA’nın yaratıcılarından, Rockstar’ın patronlarından Sam Houser rolü için de Harry Potter rolüyle ünlenen Daniel Radcliffe’le görüşüldüğü söyleniyor. Bakalım nasıl bir filmle karşılaşacağız…gta 1

Ege Sağın
the authorEge Sağın
Editör, YouTuber, gamer vb.