SOSYAL MEDYADAN TAKİP EDİN

DİKKAT ÇEKEN HABERLER

HABERLER

H1Z1’den Ban Furyası

H1Z1

Hayatta kalma oyunlarından biri olan H1Z1 de türünün diğer oyunları gibi içinde bir çok hileciyi barındırıyordu. Bir çok oyuncuyu oyunu bıraktırma noktasına getiren bu hileciler yüzünden oldukça eleştiri alan H1Z1 yapımcıları, oyuncuları rahatlatmak adına yirmi beş bin kişiyi oyundan uzaklaştırdı.

Yaptığı bu yasaklama ile göz korkutmayı amaçlayan H1Z1’in geliştirici ekibi Daybreak’in başkanı John Smedley, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte 24.837 kişiyi hile kullandığı gerekçesi ile banlandığını belirti.

Gamespot’a yapılan açıklamada, hileciler için üç yaptırımın bulunuyor. Bu yaptırımlar sırasıyla; uyarı, günlük ve haftalık uzaklaştırmalar ve son olarak da kalıcı yasaklama. Böylece hilenin kullanmının azalacağı düşüncesinde oldukları belirtiliyor.

Peki sizce bu yaptırımlar yeterli mi? Hile kullananı yasaklamaktansa, hileye sebep olan açıkları kapatmak daha doğru bir strateji olmaz mı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

H1Z1
H1Z1
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.