0
18 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 NA ve EU LCS 1. Hafta Sonuçları

Bu sezon yapılan transferler ve liglere katılan yeni takımların yanı sıra, bir çok yatırımcının bu işe adım atmasıyla birlikte daha rekabetin daha çetin geçeceği LCS maçları geçtiğimiz günlerde yapılan karşılaşmalar ile başladı. Avrupa ve Amerika LCS'de yer alan yirmi takım vadiye indi. İlk hafta bir çok sürprize ev sahipliği yaptı. Avrupa LCS ile başlayalım.

Avrupa LCS'te yeni transferleri ile nasıl bir performans sergileyeceği merak edilen Fnatic, bir çok kesimin favori gördüğü Origen mücadelesinden galibiyet ile ayrılarak sistem takımı olduğunu gösterdi. Fnatic yenilgisinin şokunu atlatamayan Origen, geçen sezonun flaş takımlarından H2k'e de kaybederek haftayı galibiyet alamadan kapadı. Fnatic ise ligin zayıf takımı olarak görülen Vitality'e kaybedince taraftarlarında bir soru işareti oluştu.

Yeni bir yapılanma ile sezona başlayan UOL, haftayı iki galibiyet ile tamamlayan takımlardan. İlk karşılaşmalarında Splyce'ı yenen ekip, ikinci gün Giants'ı devirdi. İki galibiyet alan bir diğer takım da H2K oldu. Geçtiğimiz sezon UOL ile birlikte süpriz bir çıkış yakalayan ve Dünya Şampiyonası'na da katılma hakkı elde eden H2k, Fnatic'in dışında Giants'ı yendi ve liderlik koltuğunda yer aldı. Liderlik koltuğunda yer alan son takım ise G2 eSports. Ocelote'un sonunda LCS'e çıkarmayı başardığı takımı, ilk haftadan iki galibiyet çıkararak rakiplerine göz dağı verdi. G2 ilk haftayı Elements ve Roccat galibiyetleri ile kapadı.

2016 EU LCS Bahar Sezonu 1.Hafta Sonuçları ve oluşan Puan Durumu:

2016 EU LCS Birinci Hafta Sonuçları

2016 EU LCS Birinci Hafta Sonuçları

2016 EU LCS Birinci Hafta Puan Durumu

2016 EU LCS Birinci Hafta Puan Durumu

Amerika LCS'e geldiğimizde yine bir çok sürpriz sonuç ile karşılaşıyoruz. CLG'den Doublelift, Fnatic'ten Yellowstar'ı kadrosuna katan TSM güçlü bir alt koridora sahip olduğu düşünülüyordu. Oddone'dan sonra bir türlü istediği ormancıyı bulamayan TSM, bu sezon da bu rolde değişikliğe gitti ve Svenskeren'i kadrosu kattı. Yapılan transferler sonrası güç kaybettiği düşünülen CLG karşısında yokları oynayan TSM karşılaşmayı kaybederek henüz tam olarak hazır olmadıklarının sinyallerini verdi.  TSM, ikinci gün karşılaşmalarında ise C9'u yenmeyi başardı

CLG'de aynı diğer bölgelerde olan durum gibi sürpriz bir galibiyetle lige başlasa da ikinci maçta aynı performansı sergileyemeyerek, Dignitas karşılaşmasından yenik ayrıldı. Ligin yeni oluşumları olan Immotals ve NRG takımları iki galibiyet ile zirveye yerleşti. Geçen sezon ligin dibine demir atan ve Playoff'larla ligde kalmayı başaran Team 8 ve Team Coast takımları satılarak sırasıyla Immortals ve NRG isimlerini almıştı. Fnatic'in Koreli tayfasını takımına kazandıran Immortals, TSM'den ayrılan Wildturtle'ı da kadrosuna katarak güçlü bir ekip kurdu. Bunun meyvesini ilk haftada alan ekip C9 ve Impulse takımlarını yenmeyi başardı.

Zirvenin bir diğer ortağı olan NRG, kadrosunda üç Koreli bulunduruyor. SKT tecrübesi bulunan Impact'ı kadrosuna katan NRG, eski takımdan bir tek destek rolü oyuncularını kadrosunda tuttu. Kore liginden GBM'i transfer ederken, LCS'de mücadele etmiş diğer oyuncularla birlikte kadrosunu tamamladı. İlk hafta karşılaşmalarında Renegades ile Dignitas'ı deviren NRG, zirvenin diğer ortağı olmayı başardı.

İşte NA LCS 1. Hafta Sonuçları ve oluşan Puan Durumu:

2016 NA LCS Birinci Hafta Sonuçları

2016 NA LCS Birinci Hafta Sonuçları

2016 NA LCS Birinc Hafta Puan Durumu

2016 NA LCS Birinc Hafta Puan Durumu
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.