0
25 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 NA ve EU LCS 2. Hafta Sonuçları

Birbirinden heyecanlı, çekişmenin ve sürprizlerin bol olduğu bir NA ve EU LCS haftasını daha geride bıraktık. Geçtiğimiz sezon Avrupa ve Amerika LCS'lerde yaşanan performans sanki bu sezon birbirleriyle yer değiştirmiş durumda. Amerika'da takım dengelerinin birbirine yakın olması sonucunda, bir çok takım aynı puanda yer alırken, Avrupa'da bir kaç takım ligi önde götürüyordu. Bu sezon ise roller değişti. Avrupa LCS'te takımlar başa baş giderken, Amerika'da arayı açan takımlar çıkmaya başladı.

Avrupa LCS'te haftanın karşılaşmalarına baktığımızda UOL'un Origen ve Fnatic'e karşı göstereceği performans merak ediliyordu. İlk haftayı iki galibiyetle tamamlayan ekipler, H2k ve G2'nun bu hafta göstereceği performanslar da merak edilen bir diğer konuydu.

Karşılaşmalar neticesinde UOL, Origen'e kaybetmesine rağmen, Fnatic'e karşı galip gelmesiyle haftayı en az kayıpla kapatıp ve liderliği paylaşan beş takımdan biri oldu. Geçtiğimiz hafta iki de iki yapan iki takım G2 ve H2k bu hafta birer yenilgi olarak liderliği paylaşmak zorunda kaldı. Haftanın sürprizini ise Team Vitality ve Elements takımları gerçekleştirdi. Spylce ve Origen takımlarını yenen Team Vitality, Roccat ve Giants'ı geçen Elements takımları da liderliğe yükseldi.

2016 Avrupa LCS'in ikinci hafta sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde;

2016 EU LCS İkinci Hafta Karşılaşmaları

2016 EU LCS İkinci Hafta Karşılaşmaları

2016 EU LCS Puan Durumu

2016 EU LCS Puan Durumu

Amerika LCS'e baktığımızda ise Immortals ve TSM karşılaşması merakla bekleniyordu. Bunun yanı sıra Immortals ile beraber ilk haftayı iki galibiyet ile kapatan NRG'nin Immortals ile olan mücadelesi liderlik açısından önem taşıyordu. Ayrıca CLG'nin, Cloud 9'la olan karşılaşması da merak ediliyordu. İki güçlü takım olan Immortals ve TSM karşılaşması adına yakışır bir şekilde gerçekleşti. İki takımında kazanmaya yakındı. Ancak işleri daha doğru yapan Immortals oldu. NRG karşılaşmasını da kazanmayı başaran Immortals, bu haftayı da iki galibiyet ile kapatarak ligin yenilgisiz tek lideri oldu.

NBA oyuncusu tarafından kurulan Echo Fox takımı bu hafta ilginç bir olaya imza attı. ikinci haftanın ilk gün karşılaşmalarında Echo Fox, kadrosunda oyuncu eksikliği bulunduğu için karşılaşmaya çıkamadı ve NRG hükmen galip sayıldı. İkinci gün karşılaşmalarında ise NA CS liginde yer alan Ember takımından üst koridor ve orta koridor oyuncusu kiralayarak maça çıkan ve doğal olarak takım sinerjisinden çok uzak olan Echo Fox, Liquid'e kaybetti. CLG ve C9 arasındaki karşılaşmadan da C9 galip ayrılmayı başardı ve üst sıralara tırmandı.

2016 Amerika LCS'in ikinci hafta sonuçları ve oluşan puan durumu şu şekilde;

2016 NA LCS İkinci Hafta Karşılaşmaları

2016 NA LCS İkinci Hafta Karşılaşmaları

2016 NA LCS Puan Durumu

2016 NA LCS Puan Durumu
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.