0
18 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi 1. Hafta Sonuçları

Geçtiğimiz hafta sonu yapılan mücadeleler sonrasında 2016 sezonun ilk haftası sona erdi. Sekiz takım vadiye indi ve kıran kırana geçen karşılaşmalardan, sürpriz sonuçlar ortaya çıktı. Rüya takım olaran lanse edilen SuperMassive, ilk karşılaşmada eski oluşumu Beşiktaş'a kaybederek şok etkisi yarattı. İkinci gün karşılaşmlarında ligin alt sıra takımlarından biri olacağı öngörülen Çilekler takımına karşı sergilenen performans sonuç galibiyet de olsa taraftarları memnun etmedi.

Herkesin ligi süpürmesini beklediği SuperMassive, bir kez daha tüm yıldız oyuncuların tek bir takımda yer almasının yeterli olmayacağı konusunda iyi bir örnek oldu. BeşiktaşOHM, ilk maçında SuperMassive'i yenerek büyük bir başarıya imza atmış olsa da, aynı performansı Team Turquality karşısında sergileyemedi. İlk gün karşılaşmasında DP'a kaybeden TT, daha komple bir takım olduklarını göstererek ve destek rolü oyuncuları Un1tback'ın ve Koreli ormancısı Reach'in sergilediği muazzam performans ile birlikte Beşiktaş'ı yenmeyi başardı.

HWA yeni kurulan kadrosu ile birlikte pek yüksek sıralar için rekabet edecek kadroya sahip olmadığı görüşü hakimdi. İlk gün karşılaşmasında Number One'a kaybedilince bu görüş daha güçlü bir şekilde dile getirildi. Ancak ikinci gün karşılaşmalarında DP'yi deviren HWA, henüz pes etmek için çok erken olduğunu da göstermiş oldu.

Bu haftayı lider kapatan Team Aurora'da ligin yeni flaş takımı. Geçen sene Oyun Hizmetleri'nin alt ligten gelip üst sıralara oynadığını hatırlarsınız. Team Aurora'da ilk haftadan iki zafer çıkararak zirveye yerleşti. Tabi bunda biraz da fikstür avantajı da var. İlk olarak Çilekler'le oynayan Aurora, son maçını da Number One ile oynadı. Güçlü kadrosu ve takım sinerjisi ile Team Aurora, bu sezon iddialı bir şekilde yoluna devam etmek isteyecektir.

Yapılan tüm karşılaşmalar sonrasında benim yorumum geçmiş sezonları düşünecek olursak, bu sezon ben bir takımın ligi alıp götüreceğini sanmıyorum. Takımlar arasın dengeler birbirine çok yakın ve ilk haftadan da görüleceği gibi takımlar birbirlerinden galibiyet alacak performans sergileyebilir. Kıyasıya bir mücadelenin ve rekabetin yaşanmasını bekliyorum. Umarız bu tatlı rekabet, takımların kendilerini geliştirmelerine yardımcı olur ve geçtiğimiz sezon katılamadığımız Dünya Şampiyonası'na bu sezon katılabiliriz.

İşte 2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi 1. Hafta Sonuçları ve oluşan Puan Durumu:

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Birinci Hafta Sonuçları

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Birinci Hafta Sonuçları

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Puan Durumu

2016 Türkiye Şampiyonluk Ligi Puan Durumu
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.