0
08 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

2016 Yılının Sonuna Kadar Oculus Rift İçin Yüz Oyun Geliştirilecek

Ön siparişe sunulmasıyla birlikte Oculus Rift, şuan ki oyun piyasasının bir numaralı gündem maddesi olmuş durumda. Sanal Gerçeklik teknolojisini yaşamaya kısa bir süre kalmasıyla birlikte yapımcılar oyuncuların seçimini kendi ürünleri üzerine yapması için zengin içerik üretmeye çalışıyor.

Sony'nin PS VR için yüzü aşkın oyun geliştireceğini açıkladığı haberi sizlerle paylaşmıştık. Oculus Rift bu iddiayı biraz daha ilerleterek yalnızca 2016 senesi içerisinde Oculus Rift'in destekleyeceği yüz oyunun geleceğini belirtti.

Konuyla ilgili olarak konuşan Oculus CEO'su Palmer Luckey, 2016 yılının sonuna doğru yüzden fazla oyunun geliştirilmiş olacağını, yirmiden fazla Oculus stüdyosunun geliştirdiği oyunların yanı sıra üçüncü parti firmalarında geliştireceği oyunların çıkış yapacağını belirtti.

Bakalım konsol savaşlarından sonra, Sanal Gerçeklik savaşlarında bayrağı kim önde taşıyacak? Sizce Oculus Rift için biçilen $600'lık fiyat Oculus'u geri düşürür mü? Yoksa hakettiği fiyat gerçekten $600 mı? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

The Oculus Rift

The Oculus Rift
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.