0
27 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Avrupa LCS’te Vize Problemleri Baş Gösterdi!

League of Legends'ın büyük liglerinden biri olan Avrupa LCS'te vize problemleri çıkmaya başladı. Bildiğiniz gibi Avrupa LCS karşılaşmaları Almanya'da gerçekleştirilmekte. Takımların geneli de oyun evlerini Almanya'da bulunduğu için oyuncular Almanya'da yaşıyor.

Takımlarda yer alan bazı Avrupa Birliği dışı oyuncuların Almanya'da bulunabilmesi için vize almaları gerekmekte. Özel çalışmalarla birlikte oyuncular belirli bir süre için bu vizeyi alabilmekte. Bunun örneklerini geçtiğimiz dönemlerde Moscow 5 ve Gambit Gaming takımlarında görmüştük. Oyuncuların tamamını Rus oyuncular oluşturan iki takımın, oyuncularının vizelerinin bitişleri lig sırasında denk geldiğinde bir kaç hafta yedek kadrolarla karşılaşmalara çıkmak zorunda kalmışlardı.

Bu sefer bu sorunu Roccat ve Unicorns of Love takımları yaşamakta. UOL takımının ormancısı Danil “Diamondprox” Reshetnikov ve Roccat takımının destek rolü oyuncusu Edward “Edward” Abgaryan yaşadıkları vize problemleri nedeniyle bu hafta takımlarıyla yer alamayacağı açıklandı. İki oyuncunun da şuan için geleceği belirsizliğini koruyor. Almanya'nın e-Spor oyuncuları için özel bir vize uygulaması sağlamaması bu durumun asıl kaynağı.

Özellikle Diamondprox, takımı ile iyi bir performans sergilemesi ve takımının şuan ligin zirvesinde yer alması, yaşanan bu vize problemleri ile takımı kötü etkileyecektir. Oyuncu bu sorunu tekrar yaşamamak adına Avrupa LCS'te yer almamayı da düşündüğünü belirtti. Amerika'da e-Spor bir meslek olarak gösterildiği için bu konuda daha rahat bir ülke. Almanya'nın e-Spor ile ilgili bir uygulama yapıpı yapmaması durumuna göre oyuncuların gelecekleri netlik kazanacaktır.

2015 EU LCS

League of Legends
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.