0
09 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Bilgisayarınız Sanal Gerçeklik Teknolojisini Destekliyor Mu?

2016 yılı, Sanal Gerçeklik cihazları açısından oldukça hareketli geçecek. Geçtiğimiz günlerde ön siparişe sunulan Oculus Rift'in yanı sıra Valve ve HTC'nin ortaklaşa geliştirdikleri HTC Vive merakla beklenen cihazlar olarak göze çarpıyor.

Sanal Gerçeklik teknolojisine bu kadar yakınken, asıl merak edilen soruya geldi sıra. Bilgisayarlarınız bu teknolojiye hazır mı? Nvidia ve Oculus firmaları, Oculus Rift'in çalışacağı minimum sistem gereksinimlerini açıkladı. Ayrıca Oculus firması, sisteminizi otomatik olarak tarayan ve hangi parçalarınızın eksik ya da uyumlu olduğunu gösteren bir yazılım paylaştı.

Nvidia, bundan sonra satışa çıkaracağı ekran kartlarına yeni bir logo ekleyecek. Bu logoya sahip olan dizüstü bilgisayarlar, masa üstü bilgisayarlar ve ekran kartları, Oculus Rift'i desteklediğine işaret edecek.

Oculus'un yazılımına buradan ulaşabilirsiniz. Açıklanan minimum sistem gereksinimleri şu şekilde;

Ekran Kartı (GPU): Nvidia GTX 970 / AMD R9 290 ve dizüstüler için GTX 980 İşlemci (CPU): Intel i5-4590 ya da AMD eşdeğeri Bellek (RAM): 8GB Girişler: HDMI 1.3 portu, 3x USB 3.0 portu ve 1x USB 2.0 portu İşletim Sistemi: Windows 7 SP1 64 bit

GeForce GTX VRREADY

GeForce GTX VRREADY - Nvidia'nın VR için kullanacağı logo
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.