0
02 Aralık 2015 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Bu Kez Hileciler Blizzard’ı Dava Ediyor

Bildiğimiz gibi online oyunların bir çoğunda oyuncular zaman kaybetmemek adına bazı illegal yollara başvurmakta. Bu hileleri geliştirenler de kaçak yollarla gelirler elde etmekte. Bir çok oyuncunun canını sıkan bu durum karşısında firmalar genellikle açıklarını bir sonraki güncelleme ile kapatma yoluna gider.

Ancak Blizzard, bu durumlarda daha sert bir tavır sergilemekte. Hileyi oluşturanları dava edip, maddi tazminat istemekte. Ancak bu sefer iş değişti. World of Warcraft, Diablo 3 ve Heroes of the Storm gibi yapımlar için hile geliştirilen Bossland isimli yazılım firması Blizzard'ı dava etmeye hazırlanıyor.

Blizzard HotS'ta karşılaştığı Stormbuddy botunun yazılımcısı olan Apoc'a ulaşarak bir teklif sundu. Bu teklif neticesinde Apoc, hilenin kaynak kodlarını Blizzard'a verdi. Bu durum Bossland'in hiç hoşuna gitmedi.

Bossland'in CEO'su Zwetan Letschaw "Apoc'un bizim teklifimiz üzerine, bizim için geliştirdiği Stormbuddy yazılımının kaynak kodları, dolayısıyla bize ait. Blizzard, bunun için ilk olarak yazılımcı ile değil bizimle iletişime geçmeliydi. Bizim iznimiz dışında bu kaynak kodların verilmesinin söz konusu bile değil, bu sebeple de Blizzard'ı dava ettik." açıklamasında bulundu.

Önümüzdeki hafta başlayacak olan hukuki süreç bakalım bizlere neleri gösterecek? Yorumlarınızı merakla bekliyoruz.

Heroes of the Storm

Heroes of the Storm
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.