0
26 Eylül 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Civilization VI’da Roma’ya Trajan Liderlik Edecek

2K ve Firaxis Games; 21 Ekim’de Windows PC için çıkacak olan Sid Meier’s Civilization VI’da Roma’ya Trajan’ın liderlik edeceğini duyurdu. Roma’nın 13. İmparatoru olan Trajan hem başarılı bir asker, hem de başarılı bir idareciydi ve Roma’nın sınırlarını kendisinden sonraki hiçbir İmparatorun ulaşamayacağı ölçüde genişletmişti.

MS 52 yılında doğan Marcus Ulpius Traianus askeri bir ün elde etmiş ve 97 yılının Ekim ayında İmparator olmadan önce Yukarı Almanya’da valilik yapmıştır. Trajan Roma’nın ekonomisini yıllar boyunca tehdit eden Daçya ile yapılan savaşlarda askeri üstünlük elde etmişti. Roma 101 yılında Daçya’yı mağlup etmiş, 105 yılında bir kez daha Daçya’yı bozguna uğratmış ve Daçya başkentini yerle bir etmiştir. 113 yılında Trajan uzun yıllar süren çatışmaların ardından Partları işgal etmiş, Ermenistan’ı sınırlarına katmış ve Part başkenti Tizpon’u ele geçirmiştir.

Tarihi karakterleri ve sıra tabanlı stratejileri seviyorsanız Civilization VI tam size göre olabilir. Civilization VI; 21 Ekim 2016 tarihinde Windows, Linux ve OS X platformları için beğenimize sunulacak.
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...