0
12 Ekim 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Civilization VI’da Yunanistan’a Gorgo Liderlik Edecek

2K ve Firaxis Games; 21 Ekim’de Windows PC için çıkacak olan Sid Meier’s Civilization VI’da Yunanistan'a Gorgo'nun liderlik edeceğini duyurdu. Her ne kadar çocukluğu hakkında pek bir şey bilinmese de, tarih; MÖ 5. yüzyılda Kral Leonidas ile evli olan Sparta Kraliçesi Gorgo’yu bilge bir politikacı ve yetenekli bir hükümdar olarak hatırlar.

Pers İmparatorluğu ile bağımsız Yunan şehir-devletleri arasındaki Yunan-Pers Savaşları sırasında Kral’la birlikte hüküm sürmüş ve Kral Leonidas’a Serhas’ın yaklaşmakta olan istilasına karşı koalisyon oluşturmasında yardımcı olmuştur. Serhas istilası sırasında ilerleme kaydedip Avrupa’nın önemli bölümünü ele geçirmiş olsa da, Yunanlar nihayetinde Persleri Avrupa’dan sürmeyi ve hiçbir Pers askerinin Sparta topraklarına ayak basmamasını sağlamayı başarmıştır. Tarihi karakterlere ve sıra tabanlı strateji oyunlarına ilginiz varsa Civilization VI oyununu denemenizi öneriyoruz.

Civilization VI'da Yunanistan'a Gorgo'nun liderlik edeceğini gösteren tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceksiniz :
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...