0
22 Şubat 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

CS: GO’da Tartışmalara Neden Olan Türkiye Haritasının İçeriği Değiştirildi!

Daha önceki haberimizden hatırlayacağınız üzere Valve'in taktiksel FPS oyunu Counter Strike: GO'ya eklenen Türkiye haritası De-Mikla milli değerlerimize hakaret içerdiği gerekçesiyle yoğun eleştirilere neden olmuştu.

De_Mikla isimli harita ülkemizden izler taşıyarak bizi kendine çekerken garip görüntülere şahit olmuş ve şaşırmıştık... Tartışmalar sürüp giderken Atatürk'ün "Atahürg" şeklinde başka bir görselle görüldüğü haritadaki o garip görseller sonunda değiştirilmiş ve bazıları kaldırılmış durumda. Aynı zamanda bu haritanın milli değerlerimize hakaret ettiğini öne süren ve kaldırılmasını isteyen çeşitli Change Org kampanyaları da başlatılmış ve tartışmalar büyümüştü. Görünen o ki Valve insanların hassas olduğu konular olabileceğini düşünerek bu konuda doğru adımı atmış.

Aşağıda De-Mikla isimli Türkiye haritasında tartışmalara neden olan Atatürk görselini ve devamında değiştirilen haritanın görsellerini göreceksiniz.

 Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...