0
14 Temmuz 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

Diyanet-Sen Camilerde Pokemon GO Oynanmasının Yasaklanmasını İstiyor!

Niantic'in geliştirdiği, The Pokémon Company tarafından yayınlanan ve son günlerin en büyük çılgınlığı Pokemon GO adına ilginç haberler gelmeye devam ediyor. Habertürk'ten Aykut Yılmaz'ın haberine göre ülkemizde her gün binlerce insanı sokağa döken Pokemon GO'ya Diyanet- Sen Başkanı Mehmet Bayraktutar'dan sert bir tepki geldi.

Bayraktutar'ın "Bu durum İslam dininin en güzel ibadet evi olan camileri hafife almaktır. İnsanların ibadet yeri olan camilerin ehemmiyet ve önemini küçümsemektir" şeklindeki açıklamasının yansımaları nasıl olacak merak konusu. Ayrıca Camilerin bu şekilde ticari bir oyun alanı olarak gösterilmesini İslam dinine karşı Batı dünyasının bir senaryosu olarak algıladığını söyleyen Bayraktutar;  bunu kınadığını ve Türkiye'de Pokemon GO'nun yasaklanmasını istediğini belirtti.

Diğer yandan İlahiyat Profesörü olan Abdülaziz Bayındır ise Camilerin Allah'a ibadet için yapılmış kutsal yerler olduğunu ve buralarda bazı sosyal faaliyetlerin yapılabileceğini söyleyerek daha yumuşak bir yaklaşım sergiledi. Bayındır; "Ama bu oyun, insanların zamanlarını israf etmelerine neden oluyor. Bir kişinin hayatındaki en önemli değeri zamanıdır. Her şeyi tekrar bulabiliriz ama kaybedilen zamanı asla bulamayız diye sözlerine devam etti.

Evet; Pokemon GO çılgınlığı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de son sürat devam ederken konu buralara kadar gelmiş gözüküyor. Bakalım önümüzdeki günlerde Pokemon GO ile ilgili daha ne gibi ilginç haberler karşımıza çıkacak?

pokemon go (2)
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...