0
30 Mart 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

Dönüşümlü Oyun Modu Hakkında Yeni bilgiler Paylaşıldı!

Riot Games, geçtiğimiz günlerde oyuncularına Dönüşümlü Oyun Modu'nu tanıtmıştı. Böylelikle sene içerisinde bir çok yeni oyun modu oyuncuların oynayabilmesi için açılacak ve belli bir döngü üzerinde yerlerine başka modlar gelecek.

Riot Games, yaptığı yeni açıklamada bu döngünün nasıl çalışacağını, sıralamaların nasıl değişeceğini ve Dönüşümlü Oyun Modu hakkında yeni gelişmeleri anlatan bir soru-cevap şeklinde açıklama paylaştı. Riot Games'in yaptığı açıklama şu şekilde;

Dönüşümlü Oyun Modu Sırası

Dönüşümlü Oyun Modu Sırası

Sıra tam olarak ne zaman devreye girecek?

Dönüşümlü Oyun Modu sırasının her hafta cuma öğleden sonra devreye girip, pazartesi sabah erken saatlerde devreden çıkmasını planlıyoruz. Devreye giriş ve devreden çıkış zamanları her sunucunun yerel saatlerine göre düzenlenecek. Bu sayede hafta sonunun başlangıcından itibaren (bu da doğal olarak cuma gecesi oluyor, değil mi?) üç gece boyunca hızlı oyun modlarıyla eğlenceye doymayı amaçlıyoruz. Tabii bunun ilk planımız olduğunun altını çizelim. Eğer bu sıra çok fazla ilgi görürse, devrede olduğu zaman aralığını genişletebiliriz.

Modları hangi sıklıkla tekrar görebileceğiz?

Aslında bu, kaç modun dengeli olarak dönüşüme düşeceğine bağlı bir durum. Modların 1,5-2 ayda bir tekrar edeceğini tahmin ediyoruz. Yine belirtmekte fayda var; sıra devreye girip de modların dönüşüm durumlarını görmemizin ardından bu süre değişiklik gösterebilir.

Bu, eskiden "yılda bir defa" olan döngümüze kıyasla oldukça kısa bir süre. Zaten teknik açıdan "12 aydan kısa olan her süre" kısa oluyor. 🙂 Kısacası (nasıl kelime oyunu ama?) herkesin daha fazla oyun moduyla daha sık ve daha fazla haşır neşir olabilmesini dört gözle bekliyoruz.

Peki Dönüşümlü Oyun Modu sırasında Şampiyon Ustalığı ve Ganimet sistemleri nasıl işleyecek?

Normal Sihirdar Vadisi oyunlarında olduğu gibi sandık kazanmanın iki yolu olacak:

- Herhangi bir S notu almak.

- Oyuna beraber girdiğiniz hazır gruptan bir arkadaşınızın herhangi bir S notu alması.

Şampiyon başına sadece 1 sandık kazanılabilmesi gibi normal ganimet şartlarının tamamı Dönüşümlü Oyun Modları sırasında da geçerli olacak.

Şampiyon Ustalığı da her bir mod için özelleştirilmiş durumda; bu yüzden Şampiyon Ustalığı'ndan faydalanmak için her modda iyi performanslar sergilemeniz gerekecek. Elbette sistem şu anda Sihirdar Vadisi'nde geçerli olan ustalık kazanma şartlarından biraz farklı işliyor ve her modda farklı başarı kıstasları olduğu için başlarda Sihirdar Vadisi'ne göre biraz karmaşık hissettirebilir. Sıra devreye girdikten sonra da sistemleri takip edip gerekli düzenlemeleri yapmayı sürdüreceğiz.

Sıraya dahil olacak modları nasıl seçiyorsunuz?

Oyun modlarının temsil ettikleri oynanış tarzları açısından olabildiğince geniş bir yelpazeyi size ulaştırabilmeyi amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra oyuncuların büyük ilgi gösterdiği, değerli oyun zamanlarını ayırdığı oyun modlarını öne çıkarmak istiyoruz.

Sıraya tam olarak hangi modlar dahil olacak?

Poro Kralı Efsanesi, yeni Şampiyon Ustalığı algoritmasını test amacıyla şu anda Açık Beta'da devreye girdi bile. Haftanın ilerleyen günlerinde de Yükseliş modu Açık Beta'daki test amaçlı yerini alacak. Dönüşümlü Oyun Modu sırasını normal sunucularda devreye alma tarihimiz yaklaştıkça daha ayrıntılı duyurular yapacağız.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.