0
13 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

[E3 2016] Microsoft’tan Yeni Konsol Tanıtımı: Project Scorpio

Geçtiğimiz günler Sony'nin geliştireceğini duyurduğu Sony PlayStation Neo konsoluna karşı Microsoft'tan karşı hamle gecikmedi. İlk olarak duyurulan Xbox One S modelinin yanı sıra Microsoft, E3 2016 konferansının sonunda geliştirecekleri yeni oyun konsolunu duyurdu. Şimdilik Project Scorpio adıyla geliştirilen cihaz, 2017 yılının sonunda piyasa çıkış yapacak.

4K Gaming desteği ile çıkacağı belirtilen konsol 2017 yılının sonunda çıkış yaparak, PC dahil dünyanın en güçlü oyun makinesi olma hedefi taşıyor. Yapılan iddiaya göre çıkmış olan tüm konsolların 2.5 katı daha fazla güce sahip olacak Project Scorpio, çıkışıyla birlikte Xbox One, Xbox One S modelleri için geliştirilen her oyuna tam erişim sağlayacak.

Yüksek performansta sanal gerçeklik desteği de sunmayı amaçlayan Project Scorpio, Microsoft'un PS4'e olan savaşı kaybetmesinden sonra Sony'e darbe indirmek için büyük bir çalışma safettiği yapım olacağa benziyor.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.