0
03 Haziran 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

FIFA 17; Frostbite Oyun Motorunu Kullanacak

EA Canada'nın geliştirdiği ve EA Sports'un yayıncılığını üstlendiği FIFA serisinin yeni üyesi olacak FIFA 17'de Frostbite oyun motorunun kullanılacağı açıklandı. Futbol severlerin uzun süredir 1 numaralı tercihi konumundaki oyun böylece yapım teknolojisini değiştirmiş olacak.

Yapılan açıklamaya göre 2016 yılında çıkacak tüm EA spor oyunlarında da Frostbite oyun motoru kullanılacak. Sözü geçen oyunlar arasında Madden NFL, NHL ve NBA gibi spor oyunları bulunuyor. Ignite oyun motorundan Frostbite'ye geçecek oyunlar bakalım nasıl bir gelişme gösterecek? FIFA 17 ile devam edecek geçişten sonra yavaş yavaş tüm spor oyunlarının yeni oyun motoruna geçişi tamamlanacak. Hali hazırda Battlefield, Mirror's Edge, Star Wars Battlefront ve Need for Speed gibi oyunlar da Frostbite oyun motorunu kullanıyor. Tüm oyunlarını aynı teknolojik çatı altında birleştirmeyi planlayan EA bu konuda kararlı gözüküyor. Umarız bu karar biz oyuncuların lehine olsun, iyi oyunlar.

fifa 17
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...