0
08 Eylül 2016 tarihinde Özcan Ilgın tarafından yazılmıştır.
 
 

iPhone 7 Resmi Olarak Duyuruldu + Mario Oyunu Geliyor!

Dün gerçekleştirilen canlı Apple etkinliğinde sonunda iPhone 7 resmi olarak duyuruldu! "iPhone 7, iPhone deneyiminizi çok daha iyi bir hale getiriyor" sloganıyla tanıtılan yeni Iphone modelleri ve özellikleri şöyle:

iPhone 7 : 32 - 128 ve 256 GB kapasite seçenekleriyle gelecek olan standart Iphone 7'de yeni 12 MP kamera, suya, sıçramalara ve toza dayanıklılık özelliği, A10 Fusion çip, geniş renk yelpazesine sahip yeni Retina HD ekran, stereo hoparlörler ve iOS 10 gibi özellikler olacak. Geniş renk yelpazesine ve 3D Touch özelliğine sahip Retina HD ekranla gelecek Iphone 7'de 4.7 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı yeni nesil geniş Multi-Touch ekran yer alacak.

iPhone 7 Plus : Yine 32 - 128 ve 256 GB kapasite seçenekleriyle gelecek olan Iphone 7 Plus ise yepyeni 12 MP geniş açılı kamera ve 12 MP telephoto kamera, suya, sıçramalara ve toza dayanıklı tasarım, A10 Fusion çip, geniş renk yelpazesine sahip yeni Retina HD ekran, stereo hoparlörler ve iOS 10 gibi özelliklere sahip. IPS teknolojisine ve yeni Taptic Engine’a sahip 5.5 inç (diyagonal) LED arkadan aydınlatmalı yeni nesil geniş Multi-Touch ekran'ın yer alacağı Iphone 7 Plus'da Geniş açı: ƒ/1.8 diyafram; telefoto: ƒ/2.8 diyafram olmak üzere çift kamera yer alacak.

Ayrıca bizi diğer bir yönden ilgilendiren özelliği yeni iPhone'lar yeni bir Super Mario oyunuyla beraber gelecek. Yeni Mario oyunu parmaklarınızla rahatlıkla oynayabileceğiniz koşu- platform tarzında olacak.

iPhone 7'ler 16 Eylül tarihi itibariyle satışa sunulacak. 32 GB’lık modelin fiyatı 649 dolar olacak. Her 2 model için de  siyah, simsiyah, roze altın, altın ve gümüş renk seçeneklerine sahip olacağız. Ne diyelim, yine bir iPhone, yeni bir iPhone tüm iletişim dünyasına hayırlı olsun. Daha fazla bilgi için buraya bakabileceksiniz.

iphone-7-2
Özcan Ilgın

 
Özcan Ilgın
Multiplayer'da Sosyal Medya Yöneticisi, Haber Editörü. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okuyor. Korku oyunları onun için yaratılmış...