0
14 Ocak 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

League of Legends 2016 Dereceli Sezon Başlangıç Tarihi Açıklandı!

Riot Games'in geliştirdiği League of Legends'ın profesyonel ligleri bildiğiniz gibi bu hafta başlıyor. Profesyonel arena dışındaki oyun içerisinde yer alan Dereceli Sezon'un da başlangıç tarihi sonunda belli oldu.

Oyunun takipçileri tarafından merakla beklenen "Ligler ne zaman sıfırlanacak?" sorusu da yanıt bulmuş oldu. Yapılan açıklamaya göre 2016 Dereceli Sezonu 20 Ocak tarihinde başlayacak. Böylece League of Legends'ın altıncı sezonu resmen başlamış olacak.

Ayrıca 2016 Dereceli Sezon'da oyncuları bazı değişiklikler bekliyor. Geçtiğimiz sezonlarda yer alan Tekli/Çiftli dereceli sıralamanın yeni Dinamik Grup dereceli sıralama alacak. Dinamik gruplarda oyuncular ister tek başlarına isterlerse de toplam beş kişi olana kadar toplanıp birlikte dereceli sıralamada yükselmek için mücadele edebilecek.

Çoğu zaman oyuncuların şikayetçi olduğu, takımındaki tanımadığı oyuncuların yerini artık güvendiği arkadaşları alabilecek. Bu durum için de lig seviye sınırlaması var. Geçen sezon başlayan kendi liginizin bir üstü ve bir altında yer alan ligler dışındaki diğer kullanıcılarla oyuna girememe sistemine bu sene de devam edilecek. Ayrıca eşleştirme sisteminde de bu şekilde giriş yapan rakiplerle karşılaşacağınızı da hatırlatmakta fayda var.

Bunun yanı sıra Altın 1 seviyesinden düşük oyuncular için Terfi Yardımcısı sistemi oyuna dahil olacak. Bu seviyenin altındaki oyuncular terfi serilerini başarısızlıkla tamamladıklarında, bir sonrak terfiye çıkış yakaladıkları zaman sistem tarafından otomatikman bir galibiyet ile başlayacak. Altın 1'den yukarısı için bu durum söz konusu değil.

Ödüller konusunda da yenilikler düşünen Riot ilerleyen dönemlerde fikirlerini oyuncularla paylaşacağını belirtti.

Riot'un yeni şampiyon seçim ekranı 13 Ocak'ta NA ve TR sunucularında aktif olacak.

2016 League of Legends Dereceli Sezonu, 20 Ocak tarihinde başlayacak.
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.