0
21 Haziran 2016 tarihinde Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir tarafından yazılmıştır.
 
 

League of Legends’a Sesli Chat Sistemi Gelebilir

Riot'a Sor etkinliği kapsamında cevabı en merak edilen sorulardan biri sesli iletişim konusu oldu. Riot'un oyunculara özellikle ve ısrarla belirttiği gibi bir takım oyunu olan League of Legends'ta, diğer oyunlarda yer alan sesli iletişimin neden League of Legends'ta yer almadığı ve ileride bu sistemin yer alıp, almayacağı konusunda çokça soru geldi.

Riot Games konuyla ilgili olarak sesli iletişimin negatif yönlerinden dolayı endişe ettikleri ve bu sebepten de bu konuyu derinlemesine düşünmekdiklerini belirtti. Bu negatif yönler, oyuncuların takım koordinasyonu sağlaması dışında, birbirlerini kırıcı sözler söylemesi, spam yapması, alaksız konuşmaların yer alması, küfür ve hakarete kadar taciz durumların yaşanabilir olması gibi durumlar, sistemin olumlu yönlerine karşılık ağır bastığı için Riot bu sistemi hiç düşünmemiş.

Ancak Riot Games sesli sisteme karşı kapılarını kapatmış da değil. Hazır yeni bir istemci için geliştirme çalışmalarını sürdüren Riot Games, bu sistemin kullanılmakta olan istemciye getirmeyi planlamadıklarını, belki yeni geliştirilen istemciyi bu sisteme uygun bir şekilde geliştirebileceklerini belirtti.

CS:GO, Dota 2 gibi oyunlardan alışkın olduğumuz bu sistem olumlu olduğu kadar olumsuz yönleri de çokca bulunmakta. Eğer Riot Games, sesli iletişim sistemini getirmeyş düşünürse bunu ancak yeni istemcide deneme şansına kavuşuruz. Eski istemci için öyle bir girişim zaten yok.

League of Legends - Sangam Stadyum

League of Legends
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir

 
Sercan 'SirJohnNacreS' Özdemir
26 Yaşına bastı. Fenerbahçe Arma Sevdalısı, Multi Arena oyunların hastası. Film, dizi, kitap, müzik konuşma noktası. Kaynama noktası ise bilinmiyor. Ktüzede. Düşüncede bir Einstein, uygulama bir Sabri Sarıoğlu.